Coraz więcej wrocławskich bibliotek prowadzi konsultacje, podczas których można otrzymać bezpłatną pomoc z zakresu IT i oswoić się z nowymi technologiami. 

Spotkania skierowane są do osób, które chcą podnieść swoje kompetencje cyfrowe, szczególnie do najstarszych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta. Seniorzy nie zawsze odnajdują się w świecie nowych technologii, a te organizują naszą codzienność – czy tego chcemy, czy nie. Smartfon, komputer, tablet, internet są dziś podstawowymi narzędziami, bez których trudno wyobrazić sobie życie. Brak umiejętności korzystania z nich oznacza wykluczenie, a często także samotność i większe ryzyko stania się ofiarą oszustów.

Właśnie dlatego w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu udzielana jest pomoc z zakresu IT. W bibliotekach można korzystać z wiedzy wolontariuszy, którzy podczas darmowych konsultacji pomagają w obsłudze urządzeń i radzeniu sobie w wirtualnym świecie.

Cyber Pomoc można otrzymać w 5 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej:

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBastion Sakwowy wraca do świetności. W sobotę bezpłatne spacery z przewodnikiem
Następny artykułPosadź dziecku drzewko, czyli WROśnij we WROcław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.