rynek wrocław
fot. @hosemprevogliadipartire

Koło przewodników miejskich oddziału Wrocławskiego PTTK oraz biuro promocji miasta i turystyki urzędu miasta Wrocławia zapraszają na XVI letnie spacery z przewodnikiem od 22 czerwca do 31 sierpnia.


22.06.2019 r.(sobota)

„Wrocław jakiego nie znacie” (wycieczka piesza, czas trwania 2 godziny)

„Wrocław w 20 krokach” – nietypowa forma zwiedzania miasta połączona z Quizem, rozwiązywanym przez uczestników na zakończenie zwiedzania. Poznamy najważniejsze miejsca oraz budowle Starego Miasta, ich historię i ciekawe wydarzenia z nimi związane.

Spotkanie z przewodnikiem o godz. 10.00 przy Infopunkcie Barbara.

Trasa: Rynek – ul. Odrzańska – ul. Więzienna – pl. Uniwersytecki – pl. bp. Nankiera

Obsada: 2 przewodników


23.06.2019 r. (niedziela)[2]

„Tajemnice Starego Miasta” (wycieczka piesza dla rodzin z dziećmi, czas trwania 1,5 godziny)

„Ścieżka historii Wrocławia” -przedstawia ważne wydarzenia z historii miasta, które zostały zapisane i narysowane w tablicach z brązu.

Spotkanie z przewodnikiem o godz. 11.00 przy Infopunkcie Barbara.

Trasa: uliczki Starego Miasta i plac bp. Nankiera.

Obsada: 1 przewodnik

„Wrocław nad Odrą” (wycieczka piesza, czas trwania 3 godziny, w tym 50 min. rejs po Odrze)

„Święci z Ostrowa” – spacer po Ostrowie Tumskim śladami niezwykłych ludzi Kościoła, których życie i działalność wywarła wpływ na losy Wrocławia i jego mieszkańców. Poznamy m.in. sylwetki ks. Aleksandra Zienkiewicza „Wujka”, św. Jadwigi, ks. Jana Schneidera czy bp Franza Ludwiga von Pfalz-Neuburga.

Spotkanie z przewodnikiem przed katedrą o godz. 15.00, o godz. 17.00 rejs, za bilety uczestnicy płacą sami.

Trasa: Uliczki i place Ostrowa Tumskiego.

Obsada: 2 przewodników


28.06.2019 r. (piątek)[1]

„Na spotkanie z latarnikiem” (wycieczka wieczorna piesza, czas trwania 2 godziny)

Od ciemnego grodu do rozświetlonego miasta. Historia miejskiego oświetlenia,m.in. gazowychlamp i latarni ulicznych.Od ich powstania do zmierzchu. Na spacerze z mroków dziejów wydobędziemy ciekawe historie związane z niezwykłymi miejscami Ostrowem Tumskim, wyspami: Piaskową, Młyńską, Słodową i Bielarską oraz Daliową.

Spotkanie z przewodnikiami na moście Tumskim o godz. 20.00. [latarnik zaczyna o 20:45 przy InfoCentrum na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 1]. Obsada: 2 przewodników.

Trasa: Most Tumski, Uliczki i place Ostrowa Tumskiego, wyspy Piaskowa, Młyńska, Słodowa i Bielarska. Kończymy na wyspie Daliowej.


29.06.2019 r.(sobota)[3]

„Wrocław jakiego nie znacie” (wycieczka piesza, czas trwania 2 godziny)

„Niezwykły modernizm” – wrocławskie Stare Miasto to żywe muzeum, w który znajdziemy perły architektury z lat 20. XX w. Wśród wielu pięknych kamieniczek wyróżniają się wspaniałe modernistyczne budynki użyteczności publicznej, a wśród nich m.in. domy towarowe. Ich projektanci to prawdziwe sławy, któż nie zna tych nazwisk: Hans Poelzig, Max Berg, Heinrich Lauterbach, Adolf Rading, Erich Mendelsohn czy Hans Scharoun. Historię stworzonych przez nich dzieł, jak i ich życiorysy poznamy na spacerze.

Spotkanie z przewodnikiem o godz. 10.00 przy Infopunkcie Barbara.

Trasa: Rynek – pl. Solny – DH Solpol – Komenda Wojewódzka Policji – DH Renoma – Teatr Muzyczny Capitol przejazd tramwajem do Galerii Dominikańskiej – Poczta Polska przy ul. Krasińskiego.

Obsada: 2 przewodników.

„Na obrzeżach Wrocławia: Brochów, kolejowe miasteczko” (wycieczka piesza, czas trwania 3 godziny, dojazd do miejsca spotkania we własnym zakresie komunikacją miejską)

Od XII wiecznej wsi, przez dobra klasztorne, kolonię domków dla pracowników do odradzającego się osiedla. Historia Brochowa oraz najciekawszych obiektów na terenie osiedla.

Miejsce spotkania z przewodnikiem: o godz.10.00, przystanek autobusowy linii nr 133 „ROD Mieczyk”, kierunek BROCHÓW.

Trasa: Park Brochowski, ulice i place Brochowa, koniec wycieczki ul. Topolowa, przystanek linii autobusowych 114, 125 w kierunku centrum.

Obsada: 2 przewodników

„Nowymi ścieżkami na południe i zachód miasta”(wycieczka rowerowa, czas trwania 3 godziny)

Dynamiczny rozwój infrastruktury rowerowej pozwala na coraz lepsze i bezpieczniejsze poruszanie się po mieście jednośladem. Korzystając z nowych ścieżek rowerowych poznamy walory architektoniczne i przyrodniczo-krajobrazowe osiedli: Starego Miasta, Grabiszyna i Gądowa Małego.

Spotkanie z przewodnikami o godz. 10.00 przy Infopunkcie Barbara.

Trasa:Świdnicka- plac Wolności-NFM- ul. Krupnicza – ul. Sądowa- ul Grabiszyńska- Centrum Historii Zajezdnia – ul. Klecińska –  Muchobór Mały – Gądów Mały- Park Zachodni (skwer ,,Piłka”– róg ul. Lotniczej/Milenijnej).

Obsada: 2 przewodników


30.06.2019 r. (niedziela)[2]

„Tajemnice Starego Miasta” (wycieczka piesza dla rodzin z dziećmi, czas trwania 1,5 godziny)

„O czym szumią drzewa”. Niezwykły spacer przez parki, skwery, ogrody, wirydarz i nadodrzański bulwar. Poznamy historię zielonych płuc Starego Miasta.

Spotkanie z przewodnikiem o godz. 11.00 przy Infopunkcie Barbara.

Trasa: Park Staromiejski – Promenada Staromiejska – Park Juliusza Słowackiego – Bulwar Xawerego Dunikowskiego.

Obsada: 1 przewodnik

„Wrocław nad Odrą” (wycieczka piesza, czas trwania 3 godziny, w tym 50 min. rejs po Odrze)

„Cuda, klątwy, anegdoty Ostrowa Tumskiego” – Spacer po Ostrowie Tumskim szlakiem niecodziennych wydarzeń i sytuacji – podczas wycieczki dowiemy się m.in.: czym były klątwy i czym można było sobie na nie zasłużyć; dlaczego orzeł z kolegiaty świętokrzyskiej wciąż wisi?; dlaczego Jan XXIII zrezygnował z noszenia go w lektyce?; kogo nazywano „szeryfem Episkopatu”?; jakie wspomnienia z Wrocławia przywiózł Casanova; czy święci potrafią latać?

Spotkanie z przewodnikiem przed katedrą o godz. 15.00, o godz. 17.00 rejs, za bilety uczestnicy płacą sami.

Trasa: Ulice i place Ostrowa Tumskiego.

Obsada: 2 przewodników

[*] ilość wycieczek polskich + w językach obcych, w ciągu danego dnia

Liczba wycieczek w czerwcu: 9; Obsada: 16 przewodników.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWiemy co dostał milionowy gość w Hydropolis!
Następny artykułYogamata- nowa wrocławska marka promująca ekodesign
Odkryj Wrocław na nowo