Milionowym gościem Hydropolis okazała się grupa dzieci z Przedszkola Zdrój na wrocławskim Biskupinie.  Miłych gości powitali sympatyczny Rekin i charyzmatyczna Ośmiornica, czyli maskotki centrum wiedzy o wodzie. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji.

Hydropolis zachwyca jeszcze przed przekroczeniem progu budynku. Na fasadzie wejściowej znajduje się najdłuższa w Europie multimedialna drukarka wodna, która rozsuwa się – niczym kurtyna – przed zwiedzającymi. Dzisiaj drukarka wyświetlała imiona wszystkich dzieci z Przedszkola Zdrój.

MPWiK obdarowało milionowych gości upominkami i słodyczami. Prezes Witold Ziomek przekazał wychowawczyni grupy przedszkolnej zaproszenia do kolejnych odwiedzin.  Nie zabrakło baniek mydlanych i pamiątkowego zdjęcia. Jednak najważniejsze były uśmiechy na twarzach dzieci, które czuły się wyjątkowo.

Cieszy nas, że to właśnie dzieci były milionowym gościem Hydropolis. To miejsce, w którym chcemy poprzez zabawę i nowoczesną formę wystawienniczą edukować najmłodszych. I jak pokazują wyniki oni również chętnie nas odwiedzają. Ponad połowa naszych dotychczasowych gości – 600 tysięcy – to dzieci. – mówi Witold Ziomek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Młodzi goście najczęściej odwiedzają Hydropolis z wycieczkami szkolnymi i przedszkolnymi. Z tej formy zwiedzania skorzystało aż 330 tysięcy dzieci. Centrum wiedzy o wodzie jest równie często wybieraną atrakcją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. W trakcie 3,5 lat funkcjonowania Hydropolis sprzedało 45 tysięcy biletów rodzinnych.

Hydropolis jest atrakcją dla gości z kraju i świata, w każdym wieku – od 0 do 100 lat. Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie składa się z dziewięciu stref tematycznych, w których można m.in. zobaczyć jak działa najdłuższa w Europie drukarka wodna, stanąć  w środku sceny polowania żarłacza tygrysiego na ławicę 1500 tuńczyków, zanurkować na rafie koralowej czy wejść do legendarnego batyskafu Trieste. Goście mogą też podziwiać najdokładniejszą na świecie akrylową kopię rzeźby Dawida, odkryć Wrocław z lotu ptaka dzięki najnowocześniejszej makiecie w Polsce oraz samodzielnie sprawdzić zasady działania najważniejszych starożytnych wynalazków wodnych. Wszystko to okraszone filmami, artykułami, instalacjami multimedialnymi oraz interaktywnymi planszami edukacyjnymi, by w przystępny sposób zgłębiać wiedzę o wodzie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMuzyczna uczta w Arsenale – XXIII Festiwal Muzyki Kameralnej [KONKURS, WYGRAJ BILETY]
Następny artykułPomysł na spędzenie wolnego czasu – letnie bezpłatne spacery z przewodnikiem po Wroclawiu!
Odkryj Wrocław na nowo