Yogamata powstała w 2018 roku we Wrocławiu. Zrodziła się z pasji do jogi i zdrowego stylu życia. Oferuje akcesoria do praktyki jogi, jak również szyte ręcznie produkty zdrowotne takie jak pufy, siedziska, wałki, poduszki relaksacyjne na oczy, poduszki do spania. Wszystkie produkty są wypełnione łuską gryki, która zapewnia im właściwości antyalergiczne i prozdrowotne.

Yogamata stawia na design

Yogamata dużą uwagę przykłada do wyglądu swoich szytych ręcznie produktów. Materiały są starannie dobierane pod względem jakości i wzornictwa. „Produkty zdrowotne, wypełnione łuską gryki często kojarzą się młodym ludziom z osobami starszymi, wymagającymi rehabilitacji, a więc nie odczuwają oni potrzeby by je posiadać. Chcieliśmy to zmienić i połączyć to co naturalne i dobre dla ciała z tym co cieszy oko. Dlatego też tworzymy poduszki, pufy, wałki z ciekawych materiałów, z bogactwem kolorów, inspirując się przy tym naturą, przyrodą, najnowszymi trendami we wzornictwie”- mówi właścicielka Yogamata Monika Zagrobelny.

Pomysł na domowe wnętrze

Pufy, poduszki i wałki szyte przez Yogamata są wykorzystywane przez klientów zarówno jako produkty do spania, leżenia, ćwiczenia, jak również jako dodatki dekoracyjne, które mają wzbogacić domowe wnętrze i nadać mu charakteru. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie naturalne rzeczy w swojej bliskiej przestrzeni.

Dlaczego łuska gryki?

Łuska gryczana, jest naturalnym sposobem na poprawę zdrowia i samopoczucia. Łagodzi bóle kregosłupa, szyji, głowy, zapewnia komfortowy sen. Zawiera wiele warotościowych substancji m.in. taniny, które hamuja rozwój bakterii, mają właściwości przeciwzapalne oraz rutynę, która wzmacnia układ immunologiczny. Dlatego też produkty te są idealnym rozwiązaniem dla alergików, dzieci oraz osób starszych.

Czym poduszki z łuską gryki różnią się od tradycyjnych poduszek?

Oprócz właściwości prozdrowotnych, dużą zaletą jest trwałość tego rodzaju wypełnienia. Według naukowców poprzez ocieranie się o siebie łusek uwalniają się lecznicze substancje, dzięki czemu zachowują one swoje właściowości przez 10 lat. Ponadto poduszka wypełniona łuska jest elastyczna, dostosowuje się do kształtu ciała, ale się nie odkształca i nie zbija. Łuska gryki również nie przewodzi ciepła, zachowuje optymalną wilgotność, dzięki czemu nie nagrzewa się jak zwykłe poduszki.

Yogamatę spotkacie na różnych targach rękodzieła we Wrocławiu.
Najbliższa okazja nadarzy się już w czerwcu podczas najbardziej znanego festiwalu rękodzieła: RękiDziełaFest pod Chmurką (wstęp wolny)

Link do sklepu: YOGAMATA

Facebook: YOGAMATA

Sprawdźcie szczegóły:
RękiDziełaFest,
Miejsce: Przejście Żelaźnicze wrocławski Rynek,
21-23 czerwca, 26-28 lipca i 23-25 sierpnia, 12:00-20:00.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPomysł na spędzenie wolnego czasu – letnie bezpłatne spacery z przewodnikiem po Wroclawiu!
Następny artykułAkademia Smaku Sokołów – jak nie marnować żywności we Wrocławiu? [PRZEPISY KULINARNE]
Odkryj Wrocław na nowo