Półkolonie jeździeckie na Partynicach – jedyne takie ferie w mieście !

0

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice zaprasza dzieci w wieku 7-13 lat na zimowe półkolonie jeździeckie. Program wypełniają codzienne jazdy konne, pielęgnacja i opieka nad końmi, poznawanie ich zwyczajów, najbardziej charakterystycznych zachowań czy „końskiego języka”. Organizatorzy zadbali również o atrakcyjne zajęcia towarzyszące, takie jak: spotkanie z hipoterapeutą, Konną Strażą Miejską, kurs pierwszej pomocy, a także uwielbiane przez dzieci „hobby horse”.

 Będziemy doskonalić umiejętności jeździeckie podczas zajęć jazdy konnej. Poznamy życie koni, nauczymy się nimi opiekować, pielęgnować, siodłać oraz prawidłowo odczytywać ich mowę ciała, mówi koordynatorka ferii – Agata Więckowiak.

W programie jeździeckim półkolonii znalazły się oczywiście codzienne jazdy konne, zajęcia w halach jeździeckich, w stajni, a nawet w boksach końskich – pielęgnacja koni. Praktyka będzie przeplatana teorią, podczas „lekcji o koniu” dzieci poznają ciekawostki na temat ras końskich, budowy anatomicznej tych zwierząt oraz najbardziej charakterystycznych sposobów ich zachowań.

Najmłodsi poznają też podstawowe figury woltyżerskie, które świetnie wpływają na koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną.  Zaczniemy od ćwiczeń na sztucznym koniu, aby sukcesywnie, w miarę czynionych postępów, przejść płynnie do prób na stępującym koniu.

Program naszych ferii jest tak skonstruowany, że doskonale odnajdą się tutaj dzieci już jeżdżące konno, jak i te, dla których nasze półkolonie będą początkiem przygody z jazdą konną – dodaje Agata Więckowiak.

Uczestnicy półkolonii wezmą także udział w zajęciach z udziałem psów, które poprowadzi behawiorysta zwierzęcy. Dzieci nauczą się tam jak rozpoznawać potrzeby i zachowania czworonogów. Natomiast podczas warsztatów z udzielania pierwszej pomocy nabędą umiejętności, które w wielu sytuacjach życiowych mogą okazać się niezwykle cenne. W programie półkolonii znalazły się również niezwykle lubiane przez dzieci „Hobby horse”. Uczestnicy półkolonii będą własnoręcznie wykonywać końskie kukiełki –  hobby horse – by potem móc na nich rywalizować podczas zajęć zręcznościowych na hali jeździeckiej.

Półkolonie odbędą się w ramach dwóch tygodniowych turnusów.

I turnus: 13 – 17 lutego
II turnus: 20 – 24 lutego
Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat.
Koszt jednego turnusu wynosi 1400zł, cena zawiera udział we wszystkich zajęciach z pełnym wyżywieniem (śniadania, obiady, podwieczorki).
Zapisy odbywają się przez stronę: bilety.torpartynice.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPolski film IO nominowany do Oscara. Piękna i przerażająco smutna opowieść o relacji ludzi i zwierząt
Następny artykułBezpłatne zajęcia z jazdy na łyżwach z hokeistkami i hokeistami na Lodowisku Tarczyński Arena
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.