Urzędnicy ze spółki Wrocławskie Inwestycje podpisali dzisiaj umowę na przebudowę ulicy Buforowej. Kontrakt za 77 mln złotych podpisano z firmą Strabag, która złożyła zwycięską ofertę.

Mieszkańcy muszą liczyć się z około 2 letnimi utrudnieniami ruchu. Inwestycja powinna zakończyć się się na początku 2019 roku.

buforowa_wizualizacje
Zmiany jakie czekają ulicę Buforową to przede wszystkim nowa nawierzchnia oraz powstanie fragmentu czteropasmowej drogi (od wiaduktu do skrzyżowania z Konduktorską). Wybudowany zostanie również zupełnie nowy wiadukt kolejowy pod cztery nitki torowiska. Obecna przeprawa zostanie zdemontowana. Powstanie także rondo, nowe ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie oraz rezerwa pod tramwaj do skrzyżowania z ul. Kajdasza.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStarter III – mikroapartamentowiec przy ul. Borowskiej
Następny artykułTor testowy dla transportu przyszłości (Hyperloop) powstanie na Dolnym Śląsku?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.