Podniebne atrakcje we Wrocławiu i okolicach: loty motolotnią, samolotem, spadochron, tunel aerodynamiczny

0
fot. Dream Jump

Wrocław to miasto, które ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom oraz turystom. Jednym z najciekawszych sposobów na ciekawe spędzanie czasu jest oderwanie się od ziemi. Dzięki temu można nie tylko zobaczyć Wrocław z zupełnie innej perspektywy, ale także doskonale spędzić wolny czas.

W tym artykule przedstawimy najciekawsze podniebne atrakcje Wrocławia, które pozwolą na niezapomniane wrażenia oraz (w przypadku niektórych z nich) podziwianie miasta z lotu ptaka.

Wzbij się w powietrze – loty motolotnią

Jeśli chcesz zobaczyć Wrocław z innej perspektywy, to lot motolotnią jest jedną z najlepszych atrakcji, jakie możesz wypróbować. Lotnisko Szymanów, oddalone o kilkanaście kilometrów od centrum miasta, jest bazą Aeroklubu Wrocławskiego, gdzie odbywają się loty tego typu. Motolotnia to bardzo widowiskowe urządzenie, które rozwija dużą prędkość (80-120 km/h) i posiada ażurową konstrukcję, dzięki czemu wrażenie prędkości jest jeszcze bardziej intensywne.

Fotel pasażera jest otwarty, co pozwala poczuć się jak na motocyklu, ale w powietrzu! Podczas lotu w okolicach Wrocławia możliwe są także różne ewolucje, jak ostre zakręty czy nurkowania, które z pewnością zadowolą każdego pasażera.

Więcej informacji: tutaj

Jeśli kochasz adrenalinę – skocz ze spadochronem

Również na terenie Lotniska Szymanów możesz skoczyć ze spadochronem. Na terenie lotniska Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie, zaledwie kilka kilometrów od miasta, znajduje się Skydive Wrocław – jedyna strefa spadochronowa w regionie.

To miejsce, które powstało z miłości do spadochroniarstwa, a jego głównym celem jest przekazywanie radości, jaką dają skoki, oraz wprowadzanie kolejnych osób w stan euforii, jaką daje swobodne spadanie ze spadochronem na plecach. W ofercie znajdują się zarówno skoki w tandemie, jak i skoki indywidualne.

Więcej informacji: tutaj

Wolisz na spokojnie? Loty widokowe są dla Ciebie

Jeśli jednak skoki adrenaliny nie są dla Ciebie, ale nadal chcesz się wznieść w powietrze, to zdecyduj się na skorzystanie z oferty lotów widokowych nad Wrocławiem. Loty widokowe również organizowane są przez Aeroklub Wrocławski w Szymanowie. Podniebny lot samolotem nie tylko dostarcza niezapomnianych wrażeń i zachwycających widoków, ale również stanowi doskonałą okazję do poznania możliwości tego wspaniałego pojazdu.

W trakcie lotu pilot będzie na bieżąco komentował swoje działania i wyjaśniał odczyty przyrządów, co pozwoli uczestnikowi doświadczyć i zrozumieć tajniki pilotażu. Ponadto osoba obdarowana może zabrać ze sobą aparat lub kamerę, aby uwiecznić piękno przelotu. Lot z takiej perspektywy pozwoli spojrzeć na Wrocław zupełnie inaczej. 

Więcej informacji: tutaj

Nie chcesz latach samolotem? Wypróbuj tunel aerodynamiczny

W Mirosławicach, położonych 29 km od Wrocławia w stronę Świdnicy znajduje się Flyspot, czyli Tunel Aerodynamiczny, odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Symulator swobodnego spadania to swoisty tunel, w którym można poczuć siłę wiatru o prędkości do 330 km/h, bez konieczności opuszczania ziemi. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii człowiek może unieść się w powietrze i latać, korzystając wyłącznie ze swojego ciała.

Symulator ten to spełnienie marzeń o lotach bez granic, bezpieczne dla każdego i dostępne przez cały rok. Po uprzednim umówieniu możesz więc z powodzeniem poczuć się jak ptak i wzlecieć w powietrze. Możliwa jest również opcja kupienia lotu w tunelu aerodynamicznym jako prezent lub voucher. 

Więcej informacji: tutaj

fot. Fly Spot

Skok ze Stadionu Tarczyński Arena Wrocław

Nie trzeba jechać za Wrocław, by poczuć wiatr we włosach i polecieć! Chć będzie to skok w dół, a nie unoszenie się w powietrzu, to wrażenia będą na pewno niezapomniane. Wystarczy zarezerwować skok – Dream Jump na stadionie Tarczyński Arena, który powstał z myślą o wydłużeniu momentu swobodnego spadania.

Dzięki opatentowanemu układowi lin skok z 40 metrowego Stadionu trwa tyle co z dźwigu bungee z wysokości 90 metrów!

Więcej informacji: tutaj

fot. Dream Jump

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 6 najlepszych darmowych atrakcji dla dzieci we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł5 nostalgicznych miejsc we Wrocławiu, w których przypomnisz sobie dawne lata
Następny artykułMiejsca, których nie ma już we Wrocławiu: Śląskie Muzeum Sztuk Pięknych
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.