6 najlepszych darmowych atrakcji dla dzieci we Wrocławiu

0

Wrocław jest miejscem pełnym atrakcji oraz niesamowitych doznań i nie wszystkie z nich są zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych! Dziś przedstawimy wam 6 najlepszych wrocławskich atrakcji, z których będziecie mogli skorzystać i to za darmo.

Nasze propozycje sprawdzą się nie tylko jako urozmaicenie wspólnego czasu, ale także jako świetne miejsca na wypad np. w Dzień Dziecka. Znacie je wszystkie?

Plac zabaw w Parku Klecińskim

Kleciński park zabaw gwarantuje świetną zabawę tym najmłodszym oraz trochę starszym dzieciom. Plac podzielony jest na dwie części: piaskownicę z domkiem do zabawy oraz kilkoma konikami do bujania oraz sekcję dla starszych dzieci, w której znajduje się m.in. domek z mostem linowym i huśtawki. Między nimi znajdziesz też wyłożony sztuczną nawierzchnią pagórek, na którym ci zupełnie najmłodszy mogą stawiać pierwsze kroki lub swobodnie raczkować.

Przy placu znajduje się parkowa siłownia, więc idący na plac rodzice czy opiekunowie mogą się podzielić opieką nad dzieckiem i popracować również nad swoją formą. Przy placu znajduje się również toaleta.

fot. Google Maps

Labirynt w Parku na Brochowie

Labirynt powstał w latach 90. w czasie rewitalizacji parku. Ma kształt prostokąta, a w jego centrum znajduje się duże drzewo i głaz. Na pozór nie wydaje się być miejscem, z którego trudno będzie się wydostać, jednak praktyka pokazuje co innego.

Labirynt to świetne miejsce do gry w chowanego czy podchodów. Niedaleko niego znajduje się plac zabaw i parkowa siłownia.  

Pokazy Fontanny Multimedialnej

Znajdująca się przy Hali Stulecia fontanna to największa fontanna w Polsce i jedna z największych w Europie. Pokazy można oglądać od wiosny do jesieni. W ostatnim sezonie, pierwsze pokazy zaczynały się już o 10.00. Oczywiście największe wrażenie robią pokazy nocne, jednak te lepiej obejrzeć z nieco starszymi dziećmi. Feerii barw towarzyszą nie tylko najznamienitsze utwory muzyki klasycznej, ale także muzyka z bajek, ostatnio była to “Piękna i bestia”.

Usłyszeć można również muzykę nowoczesną i pop. Pokaz będzie świetnym wyborem dla całej rodziny, zwłaszcza jeśli wiek dzieci jest zróżnicowany.

Szukanie krasnali

W tę najpopularniejszą we Wrocławiu grę miejską możecie zagrać z dziećmi w każdym wieku, wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Google Play lub App Store. Dzięki temu, że krasnale rozsiane są po całym mieście, możecie szukać ich w swojej okolicy lub też odkrywać mnie wam znane zakątki, zachęcamy do tego drugiego.

Cel jest prosty: znajdź je wszystkie. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Krasnale Wrocław: Spacer śladem wrocławskich krasnali [TRASA ZWIEDZANIA + MAPA]

Spacer po Rynku

Wrocławski rynek tętni życiem przez cały rok. Zimą frajdę sprawi wam wspólne zwiedzanie jarmarku. Oprócz licznych kramów i magicznych ozdób świątecznych na Rynku często znajdziecie przebranych za elfy i Mikołaje animatorów, którzy chętnie wchodzą w interakcje z dziećmi. Natomiast w ciepłe miesiące Rynek pełen jest lokalnych artystów, akrobatów i sprzedawców mega baniek mydlanych, co jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci.

Bez względu na porę roku, na Rynku na pewno będziecie się dobrze bawić.

Kolorowe podwórko na Nadodrzu

To miejsc e spodoba się nie tylko najmłodszym! Każdy kto wejdzie na to zaczarowane i kolorowe podwórko będzie pod wrażeniem. Możecie pobawić się z dziećmi w szukanie i liczenie określonych postaci lub zwierzątek. Dobra i bezpłatna zabawa gwarantowana.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: 5 niezwykłych PLACÓW ZABAW dla dzieci we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPolish Lody na urodziny! Nowość w ofercie – pyszne lodowe torty
Następny artykułWOŚP 2023. Ostatnie chwile na wylicytowanie kultowego dźwigu MPK Wrocław oraz weekendu w Dolinie Baryczy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.