a

Szczepienie przeciwko COVID-19 przy okazji świątecznych zakupów – będzie możliwe podczas wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Przez najbliższe dni SZCZEPCIobus, czyli mobilny punkt szczepień MPK Wrocław, będzie parkował wieczorami nieopodal Rynku.

Wrocławski jarmark to jedna z najpiękniejszych tego typu atrakcji w Europie. Przyciąga bardzo wielu odwiedzających – zarówno wrocławian, jak i gości naszego miasta. Dlatego nie mogło zabraknąć przy nim SZCZEPCIObusa.

Od początku SZCZEPCIObusowi przyświeca taki cel, by być blisko mieszkańców miasta w ważnych dla nich chwilach. Liczymy na to, że na zbliżające się święta, goście jarmarku będą chcieli zapewnić sobie i swoim bliskim najważniejszy możliwy prezent: zdrowie – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Mobilny punkt szczepień w autobusie wrocławskiego MPK będzie dostępny codziennie, już do końca tygodnia, na placu Solnym – aż do godziny 20:00. Dodatkowo w piątek odwiedzi także Centrum Handlowe „Marino”, a w środę i sobotę – Wyższą Szkołę Bankową.

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz preparat Pfizera. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończony 18. rok życia, dokument (dowód osobisty czy paszport) i… ustawić się w kolejce do autobusu.

Autobus-mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

HARMONOGRAM:

24 listopada – środa

  • 9:00–14:00 Wyższa Szkoła Bankowa, ul. Fabryczna
  • 15:00–20:00 Jarmark Bożonarodzeniowy, plac Solny

25 listopada – czwartek

  • 17:00–20:00 Jarmark Bożonarodzeniowy, plac Solny

26 listopada – piątek

  • 11:00–16:00 Centrum Handlowe MARINO, ul. Paprotna 7
  • 17:00–20:00 Jarmark Bożonarodzeniowy, plac Solny

27 listopada – sobota

  • 9:00–14:00 Wyższa Szkoła Bankowa, ul. Fabryczna
  • 15:00–20:00 Jarmark Bożonarodzeniowy, plac Solny

28 listopada – niedziela

  • 16:00–20:00 Jarmark Bożonarodzeniowy, plac. Solny

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJarmark Bożnarodzeniowy we Wrocławiu w czasie Covidu-19. Czy coś się zmieniło? [CENY, ATRAKCJE]
Następny artykułO czym warto pamiętać wynajmując biuro?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.