Po co psu żółta kokarda? Program Yellow Dog we Wrocławiu.

0
psy z żółtą kokardą
fot. Yellow Dog Project

Żółta kokarda lub wstążka przy obroży psa to nie ozdoba. To informacja i ostrzeżenie dla innych, że nasz pies potrzebuje więcej przestrzeni. We Wrocławiu funkcjonuje międzynarodowy program Yellow Dog.

Niestety wiele osób wciąż podbiega do psów i próbuje je głaskać bez pytania właściciela o zgodę. Zdarza się też, że rodzice namawiają dziecko, aby pogłaskało psa. Czasami jednak, z różnych powodów, pies nie jest przygotowany na takie zachowanie i wówczas taka sytuacja może mieć przykry finał. Jednak zachowując się w odpowiedni sposób w stosunku do czyjegoś psa można uniknąć pogryzień. Pomóc w tym ma właśnie projekt Yellow Dog, którego symbolem jest żółta kokarda – tłumaczy Marcin Wierzba, specjalista ds. ochrony zwierząt domowych w Departamencie Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.

psy z żółtą kokardą
fot. Yellow Dog Project

Pomóż rozwinąć akcję we Wrocławiu

Projekt Yellow Dog działa w wielu krajach i jest rekomendowany przez światowej sławy trenerów i behawiorystów zwierzęcych, m.in. Grisha’ę Stewarts, Victorię Stillwell, Karen Pryor czy Ian’a Dunbar’a.

Chcielibyśmy rozwinąć ten program we Wrocławiu. Żółtą wstążeczkę można przecież dostać w każdej pasmanterii. Następnie, jeżeli nasz pies potrzebuje więcej przestrzeni, wystarczy zawiesić mu żółtą wstążkę i informować innych o tym, co ona oznacza – zachęca Marcin Wierzba.

WIĘCEJ:

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław stolicą Jeansu. Nietypowy spacer po mieście. KONKURSY!
Następny artykułWe Wrocławiu znów rusza schronisko dla roślin – przyjdź i wymień się rośliną!
Odkryj Wrocław na nowo