Po 61 latach z mapy Wrocławia znika księgarnia Wratislavia

0

Dla Klientów księgarni Wratislavia nadeszła smutna chwila, ponieważ po 61 latach istnienia, ta renomowana księgarnia zniknz mapy Wrocławia. W trakcie swojej długiej historii księgarnia ta zyskała wiele zwolenników i stworzyła własną historię, będąc przez wiele lat jednym z flagowych miejsc w mieście.

Wielu z mieszkańców Wrocławia zapewne pamięta tę księgarnię w zupełnie innej odsłonie, kiedy to była uważana za największą księgarnię we Wrocławiu. Zamknięcie księgarni Wratislavia oznacza nie tylko koniec pewnego rozdziału w życiu rodziny prowadzącej ten biznes, ale także kończący się rozdział w historii samego miasta Wrocław.

Przyczyny zamknięcia

W oficjalnym ogłoszeniu zamknięcia księgarni Wratislavia podano kilka przyczyn, które doprowadziły do tej smutnej decyzji. Wśród nich znajdują się rosnące koszty utrzymania lokalu, które stały się trudne do poniesienia przez właścicieli. Pandemia COVID-19 także miała wpływ na obniżenie dochodów, ponieważ na pewien czas zamroziła działalność handlową na całym świecie.

Wprowadzone przez niektórych polityków regulacje gospodarcze, takie jak „Polski ład,” wprowadziły szereg zmian w przepisach, które mogły wpłynąć na kondycję księgarni. Te zmiany wprowadzone w polityce gospodarczej miały wpływ na wiele przedsiębiorstw, w tym również księgarnię Wratislavia.

Właściciele księgarni Wratislavia z bólem serca, chcieliby podziękować wszystkim swoim klientom za lata wspólnej przygody i wsparcia. Każdy zakup w księgarni miał ogromne znaczenie, przyczyniając się do długotrwałego istnienia tej księgarni.

Ostatnie zakupy w księgarni

Na koniec, księgarnia Wratislavia zachęca wszystkich do odwiedzenia ich podczas wyprzedaży całego asortymentu i ostatnich odwiedzin w tym legendarnym miejscu, które będzie żywo wspominane przez wielu klientów, którzy mieli okazję czerpać z niej literacką inspirację przez lata.

Adres, Plac Legionów 14, pozostanie w pamięci jako miejsce, gdzie wielu mieszkańców Wrocławia spędziło wiele niezapomnianych chwil.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu ruszają bezpłatne międzykulturowe spacery przyrodnicze dla całej rodziny!
Następny artykułTribute to… Czyli gigantyczna produkcja koncertowa we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.