Pierwsze spotkania z Lelenfant – projektem dzieci i młodzieży

0

W najbliższą sobotę, niedzielę i wtorek publiczność będzie mogła zapoznać się z pierwszymi tegorocznymi wydarzeniami w ramach Lelenfant. Projekt ten stanowi wrocławską kontynuację Brave Kids pod szyldem Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, zrzeszającej ludzi tworzących i organizujących go od lat.

Rezultaty warsztatów artystycznych z udziałem wrocławskich dzieci i młodzieży będzie można zobaczyć na osiedlu Gaj, Brochów, Złotniki, Przedmieście Oławskie i Borek.

Model pracy “dzieci uczy dzieci”, będący elementem międzykulturowej edukacji rówieśniczej pozwala przede wszystkim poznać talenty i zainteresowania młodego pokolenia mieszkańców Wrocławia. To właśnie efekt tej artystycznej wymiany będzie można zobaczyć najpierw podczas piknikowych pokazów w sobotę i niedzielę (11 i 12.06.2022) zatytułowanych Poznaj Lelenfant – powitalne pokazy grup Brave Kids”, a następnie we wtorek, 14.06.2022 w formie Przeglądu Spektakli na scenie Sali Koncertowej Radia Wrocław.

Lelenfant to lingwistyczna zabawa dwoma francuskimi słowami: l’éléphant – słoń oraz l’enfant – dziecko. Wystąpienie na scenie, i to często w przypadku projektu Brave Kids po raz pierwszy w życiu, wymaga od młodych uczestników nie lada odwagi. Organizatorzy zapraszają dzieci i publiczność przede wszystkim do zabawy i empatycznego przeżywania bycia wspólnotą. Dzieci i słonie to potrafią. Bez porównywania się, konkurowania i oceniania. W radości i wyrozumiałości dla siebie i innych.

To co zobaczymy to efekt cotygodniowych warsztatów prowadzonych od kwietnia przez dwuosobowe zespoły doświadczonych instruktorów i instruktorek Brave Kids. Co zobaczymy? Rakietę wyruszającą w podróż po mikroświatach, studnię marzeń w zaczarowanym lesie, a także wielkie kartonowe blokowisko.

HARMONOGRAM POKAZÓW:

  1. Pokaz pracy artystycznej Lelenfant / #BraveKidsGaj

przygotowanie artystyczne: Sam Alty & Joanna Bzdzion

11.06.2022 (sobota), godz. 15:00 w Centrum na Przedmieściu w ramach Festiwal Festiwal Dziecinada

Pająkojaga i wilk- czyli kogo można spotkać w lesie. Zapraszamy na muzyczny spektakl, w którym zabierzemy Was do lasu. Spotkacie w nim wilka. Czy okaże się dobry czy zły? A może zło i dobro to tylko definicja tego samego? Przekonajcie się podczas muzycznej opowieści zagranej przez dzieci na różnorodnych instrumentach.

  1. Pokaz pracy artystycznej Lelenfant / #BraveKidsGaj | przygotowanie artystyczne: Mary Sadowska – Łakomy, Julita Franciosa

11.06.2022 (sobota), godz. 16:00 Kontener ESK Park Słoneczny na Tarnogaju

Czasami, aby znaleźć miejsce, w którym nam wszystkim będzie dobrze – trzeba wybrać się w kosmos. Zapraszamy Was w podróż po naszych planetach – mikroświatach na których dzielimy się z Wami tym, co dla nas najcenniejsze.

  1. Pokaz pracy artystycznej Lelenfant / #BraveKidsBrochów | przygotowanie artystyczne: Ilona Krawczyk i Barbara Nawrot

11.06.2022 (sobota), godz. 16:00 na Stadionionie Brochowski, ul. Wiaduktowa w ramach Festynu Brochowskiego / Made in Brochów

W magicznym lesie jest taka studnia życzeń, która potrafi przemienić nawet największe smutki w krainę radości i nadziei. Wystarczy ją odnaleźć i wypowiedzieć swoją prośbę. Pamiętajcie tylko, że życzenia naprawdę się spełniają! Dlatego z uważnością zastanówcie się czego pragniecie dla siebie i dla świata. Nasze poszukiwania zobaczycie w spektaklu dzieci pracujących na Brochowie.

  1. Pokaz pracy artystycznej Lelenfant / #BraveKidsZłotniki | przygotowanie artystyczne: Magdalena Nykiel i Ehssan Chameiy

12.06.2022 (niedziela), godz. 15:00 w Złotnickie Centrum Spotkań, ul. Wielkopolska 7

Kartonowe blokowisko to symbol świata, w którym żyją współczesne dzieci. Świata pełnego schematów i przygaszonych ludzkich twarzy. Na szczęście dziecięca wyobraźnia nie zostaje wobec tego obojętna, ma wpływ na otoczenie i w oka mgnieniu potrafi je przekształcić w inne światy. Światy, w których pojawiają się niezwykłe postaci, przedmioty nabierają nowych znaczeń a wszystkiemu towarzyszy zabawa i radość.

  1. Za kurtyną – przegląd artystyczny projektu Brave Kids / Lelenfant

Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10, 14.06.2022 (wtorek), godz. 13:00

Podczas wydarzenia zobaczymy wszystkie pokazy artystyczne grup Brave Kids. Zaproszony do współpracy artysta – VJ zaczaruje przestrzeń sceny światłem i obrazami. Scenografię do pokazów stworzyliśmy sami uczestnicy Brave Kids korzystając z materiałów, które są przyjazne dla nich i środowiska. Kolektyw dzieci i młodzieży Lelenfant będzie dzielić się tym, nad czym pracowali wszyscy przez kilka tygodni. Widzów Was poprosimy abyście podzielili się tym, czego chcecie życzyć dzieciom i młodzieży na całym świecie.

Letnie warsztaty na Złotnikach, Szczepinie i Grabiszynie

Trwa równocześnie rekrutacja do trzech półkolonii we Wrocławiu W grupie siła! – wakacyjne warsztaty wielokulturowe projektu Lelenfant na osiedlach Złotniki, Szczepin i Grabiszyn. Półkolonie Brave Kids / Lelenfant odbędą się również w Wałbrzychu, Bystrzycy Kłodzkiej i Warszawie.

Brave Kids w 2022 możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Gminy Wrocław. Odbywa się w ramach działalności statutowej Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja.

Więcej informacji:

www.facebook.com/lelenfant
www.facebook.com/faefoundation

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł07. Diabła adwokatura i sądownictwo, czyli nowe budownictwo. Lokum Victoria.
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 7 ciekawych wydarzeń [10-12.06.22]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.