Pięć miejsc na Dolnym Śląsku na wakacyjny wyjazd poza miasto

0

Nie ma lepszego sposobu na udane rozpoczęcie wakacji, niż wyjazd poza miasto. Na Dolnym Śląsku nie brak urokliwych, często mało popularnych miejsc, gdzie odpoczniemy od zgiełku miasta w otoczeniu zachwycającej natury.

Zdradzamy pięć malowniczych miejsc na terenie Dolnego Śląska, o których mogliście nie słyszeć.

Srebrna Góra

Perełka położona w Kotlinie Kłodzkiej Srebrna Góra. Kameralna miejscowość słynie z niezdobytej twierdzy oraz wysokich wiaduktów – pozostałości po przedwojennej Kolei Sowiogórskiej. Największa górska twierdza w Europie składa się z setek podziemnych tuneli, labiryntów i pomieszczeń, w których łatwo się zgubić. Z korony Twierdzy Srebrna Góra, która jest zarazem punktem widokowym, można podziwiać panoramę Sudetów. Punkt obowiązkowy na mapie wszystkich miłośników regionu.

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

W plebiscycie organizowanym przez National Geographic Traveler zostały okrzyknięte jednym z 7 nowych cudów Polski. Prawdziwie baśniowe miejsce znajdujące się w Rudawach Janowickich, w którym woda mieni się różnymi, zależnymi od aktualnego składu dna kolorami. Od błękitu, poprzez szmaragd aż do zieleni. W takim miejscu można całkowicie zapomnieć o rzeczywistości i odpocząć od zgiełku miasta.

Hotel Dębowy Biowellness & SPA w Bielawie

W malowniczym otoczeniu Gór Sowich i 11-hektarowego parku mieści się Hotel Dębowy – miejsce magiczne, przywodzące na myśl Tajemniczy Ogród. Podobnie jak w kultowej książce, można tu odkrywać niezliczone zakamarki. Jedną z największych atrakcji kompleksu jest naturalny biostaw kąpielowy, z leżakami i wyjątkowymi, wypoczynkowymi tarasami. Pobyt w Dębowym to nie tylko nocleg, ale również inspiracyjne degustacje miodów, warsztaty o zdrowym stylu życia, poranny rozruch z trenerem, czy wycieczka w góry.

Spływ ponotowy Przełomem Bardzki

Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to propozycja dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Uczestnicy są przewożeni z przystani w Bardzie do miejscowości Młynów, gdzie po niezbędnych instrukcjach i odprawie można rozpocząć trwający co najmniej dwie i pół godziny rifting. Niebanalny pomysł na eksplorowanie natury od strony, której nie poznamy podczas pieszych wędrówek.

Złoty Stok

Niewielka miejscowość położona przy granicy z Czechami zaskakuje ilością atrakcji – tu udamy się tu do Kopalni Złota, zwiedzimy Średniowieczny Park Techniki, odwiedzimy Labirynt Strachu czy park linowy. Przeszłość nierozerwalnie łączy się tu z przyszłością. Podczas wizyty w tutejszej kopalni możemy poczuć się jak poszukiwacze z dawnych lat. Dowiemy się, jak wyglądała praca górników, poznamy miejscowe legendy i zobaczymy niezwykłe zjawiska przyrodnicze, a wieczorem możemy udać się do jednego z najnowocześniejszych escape roomów. Niezwykłe doświadczenie.

SONY DSC

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAktywne wakacje we Wrocławiu? Byliśmy w parku trampolin JumpWorld!
Następny artykułWynajem mieszkania we Wrocławiu – na co zwracać uwagę?  [PORADNIK]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.