Pętla „Leśnica” zyska nową jakość – rusza remont. Zmiany w rozkładach jazdy

0
fot. MPK Wrocław

#TORYwolucja: remont torowiska oraz modernizacja sieci trakcyjnej – to główne zadania MPK Wrocław w związku z remontem pętli tramwajowej „Leśnica” wraz z torowiskiem od przystanku „Jeleniogórska”.

Rozpoczynająca się w przyszły weekend inwestycja to jedno z ważniejszych zadań zaplanowanych przez MPK Wrocław na ten rok.

Łącznie wymienione zostanie 1,1 km toru pojedynczego, 1,5 km sieci trakcyjnej i około 8 km kabli zasilających. Przedsięwzięcie będzie kosztować miejskiego przewoźnika ponad 11,6 mln zł.

– To kluczowa dla Wrocławian trasa tramwajowa. Niestety stan tego torowiska wymaga naszej interwencji. Po remoncie będzie nie tylko bezpieczniej, ale i bardziej komfortowo – zapewnia Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

W związku z prowadzonymi pracami, tramwaje zmierzające w kierunku Leśnicy swoją trasę zakończą jeden przystanek wcześniej – przy ul. Jeleniogórskiej. W tym czasie zastępczą linię 73 obsługiwać będą dwukierunkowe Skody 19T. By umożliwić im swobodne poruszanie się na wspomnianym odcinku, w dniach 22-23 października zamontowana będzie tzw. mijanka. Uruchomiony zostanie wtedy autobus zastępczy o numerze 710. Tramwaj linii 73 będzie kursował między Pilczycami a przystankiem Jeleniogórska od 24 października. Prace potrwają od 6 do 8 tygodni.

W związku z rozpoczęciem remontem torowiska na pętli tramwajowej „Leśnica” wraz z odcinkiem torowiska od skrzyżowania ulicy Kosmonautów i Jeleniogórskiej do pętli tramwajowej, od 22 października 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 3, 10 i 20. Od 22 października tramwaje linii 3, 10 i 20 zostaną skrócone do pętli na Pilczycach.

Jak dojechać do Leśnicy w weekend 22-24 października?

Na wyłączonym z komunikacji tramwajowej odcinku Pilczyce – Leśnica – Pilczyce zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 710.

Linia będzie kursowała z częstotliwością co 7,5 minuty.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10 lub 20 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 710. Ta zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut. Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Zmiana od poniedziałku 24 października 2022 roku.

Po zamontowaniu rozjazdu tymczasowego dla tramwajów na ulicy Kosmonautów w pobliżu przystanku „Jeleniogórska”, od 24 października 2022 roku (poniedziałek) zostaną uruchomione kursy tramwaju wahadłowego kursującego pomiędzy pętlą na Pilczycach a przystankiem „Jeleniogórska”, który będzie oznaczony numerem 73. Tramwaje linii 3, 10 i 20 nadal będą skrócone do pętli na Pilczycach. Kursy linii okresowej 710 zostaną zawieszone.

Częstotliwość kursowania tramwajów linii tramwajowej 73 w dni robocze:

– do około godziny 6.00 co 7,5 minuty;
– od około godziny 6.00 do około godziny 9.00 co 5 minut;
– od około godziny 9.00 do około godziny 14.00 co 6 minut;
– od około godziny 14.00 do około godziny 18.00 co 5 minut;
– od około godziny 18.00 do około godziny 20.00 co 6 minut;
– od około godziny 20.00 do około godziny 23.00 co 7,5 minuty.

w soboty i niedziele:

– od około godziny 5.00 do około godziny 23.00 co 7,5 minuty.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10 lub 20 będą mogli kontynuować podróż tramwajem wahadłowym linii 73.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut. Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFestiwal horroru, fantastyki i kina grozy – 8. Splat!FilmFest w Kinie Nowe Horyzonty
Następny artykułKomfort termiczny niemowlaka – jak o niego zadbać?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.