Festiwal horroru, fantastyki i kina grozy – 8. Splat!FilmFest w Kinie Nowe Horyzonty

0

Pasjonaci i pasjonatki kina gatunkowego nie będą rozczarowani – tegoroczna edycja Splat!FilmFest to pełnokrwista dawka wyśmienitych horrorów, pełnych suspensu thrillerów, absurdalnych czarnych komediii oraz intrygujących filmów z pogranicza science-fiction i fantasy.

8. edycja Splat!FilmFest odbędzie się we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty w okolicach Halloween (26-30 października)i chyba trudno o lepszy termin dla mrocznych, bezwzględnych, szalonych, dzikich i bezkompromisowych produkcji filmowych.

Wrocławską odsłonę festiwalu otworzy nagrodzony na festiwalu w Wenecji debiutancki film Arsalana Amiriego. Irański horror „Zalava” wykorzystując konwencję gatunku, umiejętnie buduje napięcie i pokazuje jak wiele zła niosą przesądy i ślepa wiara. Po mocnym otwarciu, na widzów czeka jeszcze więcej kina doskonale wpisującego się w hasło: strach i terror.

Miłośników niekontrolowanej makabry na pewno ucieszy powrót Terrifiera, klauna-mordercy, przy którym Pennywise wygląda jak dziecinna igraszka. „Terrifier 2” to jeden z najbardziej krwawych i brutalnych filmów tegorocznej edycji, który po pierwszych pokazach w USA zbiera świetne oceny i potwierdza przypuszczenia: stężenie koszmaru oraz gore na minutę jest w dziele Damiena Leone’ego tak wysokie, że trudno w czasie seansu nie odwracać wzroku.

Sequel „Terrifiera” to nie jedyny powrót, który przyprawia o dreszcze. Po wieloletniej przerwie do reżyserskiej gry powraca nazywany włoskim Hitchcockiem, mistrz giallo Dario Argento. Jego „Czarne okulary” to rozgrywająca się w Rzymie opowieść o seryjnym mordercy i jego ofierze, a zarazem pozycja obowiązkowa na mapie festiwalowego programu (nie tylko dla wiernych fanów legendarnego twórcy).

Podczas tegorocznej edycji Splat!FilmFest na widzów i widzki czekają też czarne komedie – wśród nich m.in.: film otwarcia festiwalu w Cannes, świetne „Cięcie!” w reżyserii Michela Hazanaviciusa. Najnowsze dzieło twórcy oscarowego „Artysty” to soczysta satyra na kino, relacje europejsko-japońskie, branżę filmową i sławę. Strasznie śmiesznie będzie też dzięki pokręconej  „Sissy” – historii o influencerce i wieczorze panieńskim, gdzie sprawy szybko wymykają się spod kontroli. Program 8. edycji wzbogacą też bloki filmów krótkometrażowych oraz seans w ramach cyklu Najlepsze z Najgorszych, podczas którego zaprezentowany zostanie murowany hit –  „Ptakodemia 3” o zabójczo animowanych orłach atakujących ludzkość.

Wrocławska odsłona Splat!FilmFest odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty w dniach 26-30 października.

Szczegóły i bilety: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=895

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGiełda płyt winylowych w Borku!
Następny artykułPętla „Leśnica” zyska nową jakość – rusza remont. Zmiany w rozkładach jazdy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.