Chcesz pomóc zwierzakom i jednocześnie zrelaksować się przy wspólnym jedzeniu? Wystarczy, że w niedzielę 13. września przyniesiesz swoją ulubioną wegańską potrawę w stylu włoskim do klubokawiarni Recepcja na ul. Ruskiej 46a, a jeśli nie lubisz gotować to przygotuj 20 zł do wrzucenia to puszki organizatorów.

Wydarzenie “Otwarta Kuchnia” odbędzie się między 16:00 a 19:00 na podwórku przy klubokawiarni Recepcja na ulicy Ruskiej 46a. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie wegańskiej potrawy w zamkniętym pojemniku (jedna potrawa na jedną osobę) lub wrzucenie 20 zł do puszki Otwartych Klatek. Uczestnicy będą mogli wtedy do woli jeść wszystkie dania znajdujące się na stołach. Wśród wystawionych potraw znajdą się zarówno te przygotowane przez aktywistów Stowarzyszenia, jak i te dostarczone przez wybrane wrocławskie lokale gastronomiczne. Ze względu na stan pandemii przykryte potrawy będą znajdować się na stołach na podwórku. Jedzenie będzie nakładane przez wolontariuszy w maseczkach i rękawiczkach.

Inicjatywa “Otwarta Kuchnia” za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem. Chcemy pokazać, że pomaganie zwierzętom może być nie tylko proste, ale także bardzo przyjemne – mówi Marta Kwiatkowska z wrocławskiego oddziału Otwartych Klatek. – Wielu z nas pewnie nie wyjechało na zagraniczne wakacje w tym roku, więc na koniec lata postanowiliśmy zorganizować biesiadę w stylu włoskim z pizzą, makaronami i risotto. Pokazujemy również jak prosta w przygotowaniu i smaczna może być wegańska kuchnia – dodaje.

Otwarte Klatki to organizacja aktywnie walcząca o poprawę losu zwierząt hodowlanych. Zajmuje się m.in. działaniami mającymi na celu całkowity zakaz hodowli zwierząt na futra oraz informowaniem społeczeństwa o warunkach, w jakich żyją kury znoszące tzw. jajka “trójki”.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/639475560044236/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKoncert muzyki wiedeńskiej na dachu Arkad Wrocławskich [ODBIERZ DARMOWY BILET]
Następny artykułPopularne miejsca do jazdy hulajnogą we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.