a

FREE NOW, platforma do zamawiania przejazdów taxi i elektrycznych hulajnóg, przygotowała zestawienie popularnych miejsc we Wrocławiu, w których jej użytkownicy korzystają z elektrycznych hulajnóg, wraz ze wskazówkami na co zwracać uwagę by jeździć bezpiecznie. 

Z analizy FREE NOW wynika także, że szczyt zainteresowania hulajnogami różni się w tygodniu. W dni powszednie przypada na godziny poranne (7.00-9.00) i popołudniowe (po 17.00) – wówczas wynajem trwa krócej i stanowi alternatywę dojazdu do pracy. Natomiast w weekendy, hulajnogi wypożyczane są najczęściej w ciągu dnia (po 12.00) – wtedy użytkownicy korzystają z hulajnóg rekreacyjnie i w większych grupach.

Gdzie najchętniej jeździmy hulajnogą we Wrocławiu?

  • Rynek (ul. Świdnicka). Wrocławski Rynek otwiera ulica Świdnicka, jedna z głównych i zarazem ruchliwych ulic miasta. Szerszy chodnik i okolice pięknej starówki zachęcają użytkowników hulajnóg we FREE NOW do korzystania z tej trasy. W tej okolicy warto zwrócić uwagę na tzw. “kocie łby”, pieszych turystów, a także pojawiające się skrzyżowania, gdzie należy ograniczyć prędkość i za każdym razem przeprowadzić hulajnogę przez pasy.
  • Bulwary nad Odrą. Wrocław nabiera uroku zwłaszcza z perspektywy z Bulwarów i mostów prowadzących na wyspy. Z pewnością warto robić przystanki na zdjęcia i podziwianie widoków, dlatego hulajnoga to dobry sposób na przemieszczanie się po tej okolicy, oczywiście z zachowaniem ostrożności w stosunku do spacerowiczów i rowerzystów, których jest tam wiele.
  • Plac Grunwaldzki. Wybierając się do ZOO lub Hali Stulecia na hulajnodze najlepiej przejechać przez Plac Grunwaldzki, będący dużym skrzyżowaniem, przez który przebiegają też tramwaje. Szeroka i prosta ścieżka dla pieszych i rowerów pozwala na wygodną jazdę na hulajnodze, ale trzeba zachować szczególną ostrożność ze względu na ruch aut i skrzyżowania.
  • Dworzec Główny. Wrocławski Dworzec Główny sam w sobie stanowi turystyczny punkt wart odwiedzenia. Przed wejściem znajduje się duży plac, od którego odchodzą ścieżki rowerowe, dlatego to miejsce szczególnie wygodne dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze… kilometry na hulajnodze. Nadal jest to jednak węzeł komunikacyjny, pełen podróżnych z bagażami poruszających się w pośpiechu, dlatego konieczne jest ograniczanie prędkości i nie zajeżdżanie drogi pieszym.

Oprócz zachowania ostrożności podczas jazdy i obowiązku bezkolizyjnego parkowania, FREE NOW przypomina, że użytkownicy hulajnóg powinni nosić kask, nie jeździć pod wpływem używek, korzystać z hulajnogi w pojedynkę, a także pamiętać o dezynfekcji rąk przed i po przejeździe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOtwarta Kuchnia w Recepcji po włosku!
Następny artykułNiezwykłe odkrycie wrocławskich naukowców! Ile lat miał nasz praprzodek?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.