Otwarcie Parku Mamuta na Oporowie

0

Park Mamuta to pomysł lokalnej społeczności na unikalną przestrzeń we Wrocławiu wzdłuż rzeki Ślęzy na osiedlu Oporów, który zakwalifikował się do grona zwycięzców Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014.

dlaczego MAMUT…?

Bo… na Oporowie znaleziono CIOS MAMUTA (najlepiej zachowany z kilkudziesięciu, jakie wykopano na terenach Polski w całej historii badań geologicznych) o długości 1,7 m !

Kim są pomysłodawcy Parku Mamuta?

Projekt został zgłoszony przez MIESZKAŃCÓW OPOROWA i Wrocławia, którzy wiedzą, że tereny nadślężańskie to idealne miejsce na stworzenie parku, swojego parku, a równocześnie nowego MIEJSCA SPOTKAŃ w mieście spotkań.

Reprezentuje ich Lider Projektu Tomasz Stefanicki (Przewodniczący Zarządu Osiedla) oraz Sebastian Lorenc (Przewodniczący Rady Osiedla). Do współpracy zaproszono Grupę Ekspertów. Wspólnie dostrzegali niezwykłe walory zaniedbanej łąki nad Ślęzą i chcieli zaaranżować ją w taki sposób, aby ludzie czuli się tu jak u siebie.

Na MAMUCIEJ trawce specjalnie dla najmłodszych powstał plac zabaw z gigantycznym Mamutem Cioskiem, który jest jednocześnie zjeżdżalnią.

Zapraszamy do śledzenia MAMUCIEGO profilu na facebooku:
https://www.facebook.com/parkmamuta/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGry miejskie we Wrocławiu – jak urozmaicić sobie życie w mieście
Następny artykułWrocław Koncerty Listopad 2018 – co jest grane?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.