Psy, koty, konie, kozy, owce, papugi i egzotyczne zwierzęta. Wszystko to znajdziemy… we Wrocławiu. Miasto to obfituje w miejsca, które przypadną do gustu miłośnikom zwierząt. Co więcej, są one odpowiednie dla ludzi w każdym wieku, spodobają się zarówno dorosłym jak i pociechom.

„Weź bigla na spacer”

Kochasz psy? Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu? Może tęsknisz za czworonogiem z domu rodzinnego? Jeśli odpowiedź brzmi „ tak”, zwróć uwagę na akcję „Weź bigla na spacer” organizowaną przez Uniwersytet Przyrodniczy” Z psami mogą wychodzić niestety tylko studenci uczelni Placu Grunwaldzkiego. Pupile są dostępne przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli. Po uprzednim przejściu kilkuminutowego szkolenia i zostawieniu dokumentu tożsamości, można zabrać na spacer psa rasy beagle.

Zwierzaki  do wyprowadzania znajdują się w panelach dwóch katedr weterynaryjnych UP we Wrocławiu : w Katedrze Rozrodu i Katedrze Chorób Wewnętrznych. W bliskiej okolicy są malownicze tereny zielone koło Mostu Szczytnickiego nad Starą Odrą, gdzie można zabrać beagle. Jesienią jest tam szczególnie pięknie ze względu na barwne liście. Pieski są bardzo żywiołowe, radosne i uwielbiają spacery. Przechadzka z nimi to świetny sposób na spędzenie czasu wolnego, zagospodarowanie okienka między zajęciami na studiach czy wprowadzenie trochę ruchu do swojego życia.

Adres: ul. plac Grunwaldzki 47, ul. Plac Grunwaldzki 49

Kocia Kawiarnia

Również miłośnicy kotów znajdą coś dla siebie. W „Kociej Kawiarni” można napić się  aromatycznej kawy lub herbaty i zjeść pyszne ciasto w towarzystwie wąsatych futrzaków. Koty te, często po trudnych przejściach, znalazły tam tymczasowy dom, w którym są kochane i rozpieszczane. Są one podopiecznymi fundacji Koci Zakątek i celem kawiarni jest znalezienie im domu adopcyjnego. Mruczki uwielbiają towarzystwo ludzi, można je głaskać czy bawić się z nimi za pomocą przeróżnych zabawek obecnych w kawiarni. Dla komfortu i bezpieczeństwa zwierzaków mogą tam przebywać osoby powyżej 10 roku życia, maluchy zaś można przyprowadzać w niedziele.

Adres: ul. Stanisława Dubois 25

Godziny otwarcia: codziennie od 11 do 20

Papugarnia

Wyjątkowym miejscem jest Papugarnia. Jest to dom dla 60 papug reprezentujących 20 różnych gatunków.  Nie żyją one w klatkach, lecz latają swobodnie między gośćmi. Chętnie siadają na ramionach ludzi, zaczepiają ich, przytulają się, można je również nakarmić. Największe wrażenie robią papugi, które potrafią mówić. Opiekunowie chętnie opowiadają o swoich skrzydlatych podopiecznych i ich zwyczajach. Miejsce to niewątpliwie spodoba się i dzieciom i dorosłym.

Adres: ul. Ruska 62-63

Godziny otwarcia: poniedziałek 10:00-19:30, wtorek-niedziela 10-19:00

Cennik:

NORMALNY 19zł.
ULGOWY 15zł.

RODZINNE :

1 dorosły + 1 dziecko 31zł.
1 dorosly + 2 dzieci 40zł.
2 doroslych + 1 dziecko 44zł.
2 doroslych + 2 dzieci 56zł.

fot. Papugarnia

Zoo Wrocław i Afrykarium

14 tysięcy zwierząt, które są przedstawicielami tysiąca gatunków. Taką niesamowitą różnorodność mamy w naszym wrocławskim Zoo. Jest to najstarsza i posiadająca najbardziej bogatą kolekcję zwierząt placówka w Polsce. Wśród nich są gatunki zagrożone czy wyjątkowo rzadkie jak okapi i manaty. Największą atrakcją Ogrodu Zoologicznego jest Afrykarium. Jest to ewenement na skalę światową, ponieważ jest to jedyne na świecie oceanarium tematyczne, poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Składa się z kilkunastu basenów i zbiorników, w których zobaczyć możemy m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy, rekiny i płaszczki, krokodyle czy pingwiny. Wstęp tam uzyskujemy w ramach biletu do Zoo. Dla dzieci są przewidziane również takie atrakcje jak pokazy karmienia wybranych gatunków, przejażdżki na kucykach, park linowy i plac zabaw oraz możliwość nakarmienia i pogłaskania zwierząt gospodarskich w Dziecińcu Zwierzęcym i Multimedialny Pawilon „Klimat, Zwierzęta, Ludzie”.  Mobilna mapa , którą można pobrać ze strony internetowej Zoo, ułatwi poruszanie się po ogrodzie bez pominięcia ulubionego zwierzęcia czy atrakcji.

Adres: ul. Wróblewskiego 1-5

Godziny otwarcia: http://www.zoo.wroclaw.pl/pl/godziny-otwarcia.html

Cennik: http://www.zoo.wroclaw.pl/pl/cennik-2018.html

Stajnia pod Topolami

„Stajnia pod Topolami” to miejsce we Wrocławiu, gdzie można uprawiać jazdę konną, a dodatkowo odetchnąć wśród zieleni i koni pasących się na pastwiskach. Okolica stajni jest zachwycająca, ponieważ leży ona w Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy. Jest to miejsce dostępne dla wszystkich, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania w jeździe konnej. Swobodnie mogą się wybrać tam również osoby, które nigdy nie siedziały w siodle. Dodatkową atrakcją są mniejsze zwierzaki, jak kozy i owce, które zamieszkują gospodarstwo. Miejsce to dysponuje oświetloną ujeżdżalnią, „Kącikiem relaksu” dla niejeżdżących konno, ogrzewanym kominkiem, “salonikiem jeździeckim” z wc i aneksem kuchennym, kompletem drągów do nauki skoków oraz szerokim wyborem sprzętu jeździeckiego. W „Stajni pod Topolami” jest również możliwość zorganizowania urodzin dla najmłodszych z takimi atrakcjami jak przejażdżka na kucyku lub koniu, ognisko oraz grill, mini plac zabaw i różnego rodzaju konkursy i zabawy. Może to być również nietypowy pomysł na randkę, gdyż stajnia oferuje możliwość romantycznego spaceru na koniach dla dwojga i sesji zdjęciowej.

Adres: ul. Gałowska 73

Godziny otwarcia: codziennie od 9 do 21

Cennik : http://www.stajniapodtopolami.pl/cennik/

Tor wyścigów konnych na Partynicach

Zostając przy temacie koni nie sposób nie wspomnieć o Torze wyścigów konnych na Partynicach. Jest to jeden z trzech tego typu obiektów w Polsce, obok Służewca i toru w Sopocie. Organizowane są tam zawody koni różnych ras, a ponadto pikniki rodzinne, zawody psów oraz inne wydarzenia. Podczas wyścigów działają tam food trucki czy ogródki piwne. Są przewidziane również atrakcje dla dzieci takie jak przejażdżka na kucyku, zjeżdżalnie i trampoliny.

Adres: ul. Zwycięska 2

Godziny otwarcia: codziennie od 6 do 22

Cennik: http://www.torpartynice.pl/rekreacja/cennik/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułUdział w tej interaktywnej wystawie sprawi, że pokochasz fotografowanie! [ZDJĘCIA]
Następny artykułSmartCity Wrocław – zamontują czujniki w parkach, na ulicach i w koszach na śmieci [CO, GDZIE, KIEDY]