fot. Another Perspective

CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO URZĘDU MIEJSKIEGO WE WROCŁAWIU informuje o ostrzeżeniu meteorologicznym 2 stopnia wydanym przezIMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych dot. upałów.   

Od godz. 12:00 07.08.2018 do godz. 06:00 dnia 10.08.2018 prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 22°C. 

Pamiętajmy nie bądźmy obojętni zainteresujmy się sąsiadem, osobą starszą, dzieckiem, zwierzętami. Sprawdźmy, czy nie potrzebują naszej pomocy. Nigdy nie zostawiajmy w samochodzie bez opieki dzieci i zwierząt. Temperatura w zamkniętym samochodzie może osiągać nawet 50-60°C. 

W okresie upałów ważne jest również spożywanie odpowiedniej ilości wody. MPWiK S.A przypomina mieszkańcom i turystom, że w kilku miejscach są ulokowane zdroje wodne, z których można napić się świeżej i dobrej wody. Zdroje zostały już sprawdzone przez służby sanitarne, które nie miały zastrzeżeń do jakości wody.:

Zdroje znajdują się m.in w następujących lokalizacjach: pl. Dominikański pl. Solny, ul. Oławska róg Świdnicka, pl. Grunwaldzki, pl. Jana Pawła II, ul. Najświętszej Marii Panny, pl. Katedralny.

Tradycyjnie też MPWiK ustawia w Rynku kurtyny wodne.

Poniżej poradnik przygotowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dotyczące bardzo wysokich temperatur, które wystąpią na terenie kraju.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFoRest – nowy chillout bar w środku lasu we Wrocławiu! [ZDJĘCIA]
Następny artykułBrama Oławska – nowa inwestycja w miejscu budynku PZU na pl. Dominikańskim
Odkryj Wrocław na nowo