Organizacja eventów firmowych we Wrocławiu – jak wybrać agencję eventową?

0

Jeśli na miejsce organizacji Twojego eventu firmowego wybrałeś Wrocław, to podjąłeś już pierwszą słuszną decyzję. Ten artykuł ma za zadanie pomóc Ci podjęciu drugiej, niemniej ważnej. Parafrazując klasyka, musisz odpowiedzieć sobie na niezwykle, ale to niezwykle ważne pytanie – jak wybrać dobrą agencję eventową we Wrocławiu?

W gąszczu branży związanej z konferencjami, warsztatami, piknikami i wieczorami tematycznymi niezwykle trudno jest znaleźć podmiot, który pochwalić się może faktycznymi sukcesami na tym polu. Przecież wszyscy piszą, że są najlepsi. Jak jednak znaleźć owego „debeściaka” w branży eventów firmowych? We Wrocławiu tego odkrycia już dokonano.

Czym należy kierować się przy wyborze agencji eventowej?

Jest kilka zasadniczych czynników, które najmocniej powinny wpłynąć na nas przy dokonywaniu tego rodzaju wyboru. Musimy pamiętać, że takie podmioty prześcigają się w reklamach, chwytliwych sloganach i mottach firmowych, które mogą nas porwać i przekonać. Wrocław niemal „świeci się” od liczby takich firm. Jednak ta właściwa może pochwalić się pozytywną odpowiedzią na poniższe pytania.

Czy firma ma doświadczenie?

Jest to pytanie, na które z pozoru łatwo odpowiedzieć. Na głównej stronie większości agencji znajdziemy opis, w którym chwalą się one tym, że na rynku są już „długo”. Są też takie, które reklamują się niewielkim stażem, a w związku z tym świeżym podejściem (co w praktyce sprowadza się do zerowego rozeznania i absolutnych początkach w branży). Event manager z prawdziwym, wieloletnim obyciu w tym biznesie chętnie powie, jak długo jest na rynku i z jakimi sukcesami. Nie będzie tu chwytliwych opisów próbujących obejść odpowiedź na tak dosadnie zadane pytanie.

Czy firma ma doświadczenie we Wrocławiu?

Nie jest prawdą, że jeśli mamy agencję w Poznaniu czy Gdańsku, to we Wrocławiu działalność tą prowadzi się tak samo. Wrocław jest specyficznym miastem, a jego znajomość i posiadanie znajomości „wewnątrz” jest kluczowe dla sukcesu danej firmy. Najlepsze miejsca, gdzie wypożyczmy sprzęt nagraniowy lub nagłośnieniowy na wykłady i konferencje? Dobry zespół, który zagra podczas naszego wieczoru tematycznego? Najlepsi artyści i eksperci, którzy poprowadzą warsztaty dla naszych pracowników? Znalezienie odpowiednich osób jest możliwe, ale wymaga to znajomości i doświadczenia na lokalnym gruncie.

Czy firma może pochwalić się portfolio?

Nawet jeśli może, to czy są to firmy warte naszej uwagi? Zwróćmy uwagę na czołowego organizatora imprez we Wrocławiu – Argentum Event. Oprócz tego, że podmiot ten spełnia wszystkie wcześniej wymienione warunki, może pochwalić się prawdziwą malarską paletą poważnych firm i instytucji, które jej zaufały. Tym właśnie należy kierować się przy wyborze agencji eventowej. Trzeba pamiętać, że najpoważniejsi gracze nie pozwolą wspomnieć o sobie na stronach firm eventowych, z których usług nie są zadowoleni. Ta prosta obserwacja pozwala doskonale zweryfikować podmiot, który twierdzi, że będzie dla nas najlepszym wyborem.

Podsumowując, doświadczenie, portfolio i rozeznanie na rynku wrocławskim to absolutna podstawa przy wyborze agencji, która zorganizuje nam imprezę bez przeszkód. Tak dobrana współpraca pozwoli na sukces eventu niezależnie od tego, czy jest to wypad za miasto dla kilkunastu osób z działu, czy warsztaty z koncertami i wręczaniem branżowych nagród dla kilkuset przybyłych  gości.

Bez odpowiednich lat „nabitych” na liczniku doświadczenia, odpowiedniej listy firm, które zaufały event managerom danej agencji nie mamy absolutnie żadnej pewności, że dokonaliśmy słusznego wyboru.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPodróż do wnętrza ziemi – niezwykła wystawa w galerii BWA Wrocław Główny
Następny artykułCo zrobić z gruzem i kłopotliwymi odpadami po remoncie?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.