Co zrobić z gruzem i kłopotliwymi odpadami po remoncie?

0

Jesteś na etapie przeprowadzania remontu i zastanawiasz się nad sposobem pozbycia się gruzu i innych odpadów budowlanych? Niestety, przy wykonywaniu prac remontowych należy liczyć się z generowaniem sporej ilości śmieci. Jednak są rozwiązania, które pozwolą pozbyć się odpadów w wygodny sposób. Jak zrobić to bezpiecznie i zgodnie z prawem?

Pamiętaj o obowiązujących przepisach

Czy wiesz, że usunięcie gruzu i innego rodzaju materiałów budowlanych powinno być przeprowadzone legalnie? Prawo dotyczące usuwania odpadów jasno określa konieczność ich pozbycia się w określony sposób. Za tę czynność odpowiada wytwórca tychże odpadów – także wtedy, gdy jest osobą fizyczną i śmieci są wynikiem prac remontowych.

Najpraktyczniejszym rozwiązaniem pozbycia się budowlanych pozostałości jest skorzystanie z usług lokalnej firmy zajmującej się gospodarowaniem odpadami. Pierwszym krokiem jest zamówienie kontenera oraz zaznaczenie, jakiego rodzaju resztek chcemy się pozbyć. Wystarczy podać adres, wybrać typ odpadów oraz dzień, w którym kontener zostanie dostarczony. Po wypełnieniu go odpadami firma odbiera zalegające śmieci.

Firmą wynajmującą odpady na terenie Dolnego Sląska i całej południowo-zachodniej Polski jest EKO-LOGIS. Firma oferuje również inne usługi, które usprawnią prace remontowe i budowlane. Należy do nich między innymi sprzedaż kruszyw (np. piasku, kruszyw granitowych, żwiru) z dowozem na plac budowy. Szczegółowy cennik znajdziesz na stronie internetowej https://eko-logis.com.pl/oferta/sprzedaz-kruszyw-z-dowozem/.

Jakie są zalety zamówienia kontenera na odpady? 

Zamówienie kontenera online to najwygodniejszy sposób na pozbycie się kłopotliwych materiałów. Wśród zalet takiego rozwiązania warto wymienić:

  • Możliwość skorzystania z usług zarówno przez klienta firmowego, jak i indywidualnego.
  • Kontenery we Wrocławiu i w innych miejscowościach w regionie można często otrzymać jeszcze w dniu zamówienia. Wspomniana firma EKO-LOGIS realizuje w ten sposób większość swoich zleceń.
  • Wygodne zamówienie – telefonicznie lub online.
  • Wiele wariantów kontenerów – pojemności od kilku do ponad 30 m³, a także różne rodzaje pojemników, w tym kontenery na odpady zmieszane, które pozwalają na składowanie większości typowych śmieci po remoncie.

PSZOK – alternatywny sposób usunięcia odpadów 

Innym sposobem na legalne pozbycie się odpadów budowlanych jest ich wywóz do punktu PSZOK, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Należy jednak pamiętać, że z tego rozwiązania nie skorzystają klienci firmowi ani osoby, które posiadają znaczną ilość odpadów (co może wskazywać na ich pochodzenie z prowadzenia działalności gospodarczej). Ponadto dostarczenie śmieci do punktu PSZOK leży po stronie podmiotu lub osoby fizycznej chcącej usunąć kłopotliwe materiały budowlane. Trzeba je zatem zawieźć i rozładować na miejscu samodzielnie, co zwykle jest bardzo trudne.

Legalny wywóz odpadów nie musi być skomplikowany. Kontener można zamówić telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej. Zawiezienie odpadów do PSZOK-a sprawdza się tylko w przypadku niewielkiej ilości odpadów.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOrganizacja eventów firmowych we Wrocławiu – jak wybrać agencję eventową?
Następny artykułKoncerty i festiwal lokalnych marek w Arkadach Wrocławskich
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.