Opera na Święta! Wspólne kolędowanie w kameralnym świątecznym miasteczku na Świdnickiej

0
fot. Opera Wrocławska

Opera Wrocławska zaprasza do wspólnego kolędowania razem z zespołami, które wystąpią w weekend na świątecznej operowej scenie. W kameralnym miasteczku przy Świdnickiej 35 można posłuchać też bożonarodzeniowych utworów w wykonaniu operowych gwiazd, zrobić sobie świąteczne zdjęcie na ściance lub sprawić sobie i bliskim niebanalny prezent gwiazdkowy – zaproszenie do opery.

W sobotę o godz. 17 i 18 na świątecznej operowej scenie wystąpi Zespół Wokalny Cantus Olaviensis z Centrum Sztuki w Oławie i soliści Adriana Krakowska, Ewa Praża oraz pianista Wojciech Mazur. Całość poprowadzi Barbara Szarejko. Muzycy zachęcają wrocławian i gości miasta do wspólnego śpiewania, pomogą w tym śpiewniki.

W niedzielę w tych samych godzinach będzie można posłuchać orkiestry dętej Wisznia Mała, która będzie muzykować też wśród widzów.

Na dzieci czekają przejażdżki na kucykach.

#OperaNaŚwięta – w domku pod tym szyldem można kupić kultowe plakaty operowe m.in. autorstwa Rafała Olbińskiego, wydawnictwa Opery Wrocławskiej, a także niebanalny prezent – kartę podarunkową na zakup biletu na dowolny spektakl do końca sezonu 2022/2023. W mobilnej kasie biletowej można też nabyć bilety na takie spektakle jak: Carmen, Don Juan, Żywioły – Wieczór Choreografów czy Skrzypek na dachu.

Na tle operowej ścianki można robić sobie zdjęcia i wykreować własną pocztówkę świąteczną do wykorzystania w mediach społecznościowych.

Lokalni producenci z różnych zakątków województwa – prezentują bogactwo dolnośląskich smaków i aromatów. Wśród nich wystawią się w najbliższym czasie, m.in. Fabryka Pierników, Fundacja Kachny, Winnica Niewinne Pole, Stara Rzeźnia, Dziki Zwierz, Serotonina Wrocławska, Serowarnia Strużańska, Pasieka Na Prerii.

  • Miejsce: parking przy Operze Wrocławskiej od strony fosy
  • Daty: do 23 grudnia 2022
  • Godziny: poniedziałek – czwartek od godz. 15.00 do godz. 19.00

piątek – niedziela od godz. 12:00 do godz. 20:00

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstał pierwszy sklep społeczny. Tu potrzebujący zrobią zakupy w dużo niższych cenach!
Następny artykułGdzie na sanki we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.