Rewitalizacja nabrzeży Oławy staje się faktem. Lokalny Program Rewitalizacji na lata 2016-2018 właśnie został zaakceptowany przez władze miasta i Ministerstwo Rozwoju. Już w sobotę każdy będzie mógł uzyskać szerszą informacje na temat planowanych działań jak i przedstawić swoje pomysły odnośnie przyszłości Przedmieścia Oławskiego, podczas rozmów organizowanych przez Angel Poland Group i spółkę Wrocławska Rewitalizacja.

Jednym z kluczowych projektów rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego będzie odnowienie
i zagospodarowanie nabrzeży Oławy, w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2018.
– Program został uchwalony przez Radę Miejską Wrocławia, a następnie zaakceptowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwo Rozwoju. Dzięki temu możemy starać się o środki z Unii Europejskiej – mówi Grażyna Adamczyk-Arns, prezes spółki Wrocławska Rewitalizacja. – Chcemy, żeby rzeka Oława ponownie stała się dostępna dla mieszkańców Wrocławia. Działania rewitalizacji na Nadodrzu przyniosły pozytywne efekty. Teraz nadszedł czas na Przedmieście Oławskie – dodaje.

Angel_River_Przedmiescie Olawskie_otoczenie_1

Mazury w centrum Wrocławia
Zdaniem Grażyny Adamczyk-Arns nabrzeża Oławy mają duży potencjał rekreacyjny. – Mogą stać się miejscem odpoczynku i spotkań, nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale całego miasta. Dla wielu z nich może to być powód, by po raz pierwszy się tutaj pojawić. Oława jest w centrum Wrocławia, a będąc tutaj ma się wrażenie, że jest się na Mazurach. To ewenement w skali miasta – mówi Grażyna Adamczyk-Arns.
W ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji planowane jest również odnowienie
i zagospodarowanie podwórek – wyposażenie ich w ścieżki, zieleń, miejsca, które mieszkańcy będą mogli samodzielnie kształtować.
– Na Przedmieściu Oławskim nie ma w tej chwili przestrzeni, w której można się spotkać. Dlatego planujemy stworzenie miejsc aktywności lokalnej. Pracujemy w tej chwili nad koncepcją dla dwóch oficyn, które taką funkcję będą mogły przejąć – mówi Grażyna Adamczyk-Arns. – Dodatkowo tworzymy bank lokali, które będą udostępniane na preferencyjnych warunkach dla działalności kulturalnych, gospodarczych, społecznych – dodaje.

Angel_River_Przedmiescie Olawskie_otoczenie_2

Kierunek zmian
Już 30 lipca każdy będzie mógł zasugerować kierunek zmian i podpowiedzieć, co zrobić, aby przywrócić świetność Przedmieściu Oławskiemu i zintegrować społeczność. – W ramach spotkania mieszkańcy Wrocławia będą mogli przedstawić swoje pomysły. Będzie to okazja do dyskusji, rozmów, pytań. Jeżeli ktoś ma chęć, by coś zrealizować w ramach działań sąsiedzkich, zawsze chętnie wspieramy inicjatywy mieszkańców – mówi Grażyna Adamczyk-Arns.
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 30 lipca w godzinach 10-16 przy ulicy Walońskiej 11/4U w Biurze Sprzedaży Apartamentów inwestycji Angel River, w ramach organizowanego Dnia Otwartego. Inwestycja powstaje przy rzece Oława, wpisując się tym samym w poprawę wizerunku nabrzeża i sprawi, że staną się one łatwiej dostępne dla wrocławian.
– Angel River jest spójny z Lokalnym Programem Rewitalizacji. Nasz projekt maksymalnie otwiera się na rzekę i wykorzystuje jej atuty. Angel River odzyska Oławę dla miejskiego stylu życia, dzięki pomostom na rzece czy promenadzie– mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

fot. materiały inwestora (Angel River)

Przy ulicy Walońskiej powstaną dwa luksusowe budynki – dziewięcio- oraz siedemnastopiętrowy. W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚwiatowe Dni Młodzieży 2016 we Wrocławiu
Następny artykułDzisiaj i jutro możliwe silne burze nad Wrocławiem! [PROGNOZA]
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.