Ponad 15 tys. pielgrzymów odwiedzi Wrocław podczas Dni w Diecezjach, które poprzedzają tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. Ponad 100 grup z ok. 40 krajów weźmie udział w wielu wydarzeniach m.in. Mercy Festach czy Singing Europe – wielkim koncercie organizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, podczas którego kilkadziesiąt chórów wykonywać będzie najsłynniejsze piosenki z całej Europy. Wydarzenie rozpocznie występ niezwykle utalentowanej siostry Cristiny Scucci, która zdobyła popularność dzięki występowi w „The Voice of Italy”. Swoim głosem i sposobem bycia siostra Cristina zachwyciła publiczność i jury telewizyjnego show.

Blisko 500 pielgrzymów w Parku Tysiąclecia spróbuje wspólnie zdefiniować, czym dla nich jest miłosierdzie. Efekty zaprezentują tworząc drzewa wartości. Zasadzą również blisko 250 krzaków róż. Wartości, które dla młodych ludzi okażą się najważniejsze, pozostaną w parku na stałe w formie kamieni. Będą one stanowić zwieńczenie powstałej w Parku Tysiąclecia instalacji. Sama instalacja to osiem ułożonych z dużych otoczaków kamiennych kręgów, które bezpośrednio nawiązują do ośmiu błogosławieństw.

Ponadto, w ramach Dnia Miłosierdzia, pielgrzymi odwiedzać będą m.in. seniorów, osoby przebywające w hospicjach czy dzieci w domach dziecka.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNa rondzie Reagana powstaną pasy dla pieszych!
Następny artykułJak mają wyglądać nabrzeża Oławy? Rozmowy z mieszkańcami
Odkryj Wrocław na nowo