a

Restauracja & Browar Złoty Pies, mieszcząca się na rogu Rynku i ulicy Wita Stwosza na dwa dni staną się miejscem rodem z Bawarii. Gościnnie zaproszone browary, specjalnie przygotowane menu, klimatyczna oprawa muzyczna i wiele różnych atrakcji w jednym miejscu.

Wrocław był jednym z pierwszych miast po Bawarii, w których celebrowano święto piwa. Rozwój browarnictwa i wejście na rynek piw typowo monachijskich przyczyniło się do zaczerpnięcia wielu akcentów bawarskiej kultury piwnej. Nad Odrę zawitał złoty trunek w litrowych kuflach, specjały biesiadnej kuchni, a także specyficzna muzyka nadająca klimat całemu wydarzeniu.


Oktobeerfest w Browarze Złoty Pies będzie nawiązywać do tradycji niemieckiego święta piwa. Rzemieślniczego trunku w kuflach nie zabraknie. Piwa wrocławskiego browaru zostaną uzupełnione o asortyment browaru kontraktowego Budorigum oraz Browaru Probus z Oławy. W ciągu 2 dni będziecie mogli spróbować 12 różnych kraftowych piw – od klasycznych, przez kwaśne wariacie , po złotych medalistów. W specjalnie przygotowanym menu odnajdziecie tradycyjne dania takie jak kiełbasa na cebuli, golonka, precle czy zupa piwna.

Odpowiednią oprawę muzyczną zapewni DJ, który poprowadzi wydarzenie w iście bawarskim stylu. Tańce i dobra zabawa gwarantowane. Organizatorzy przewidują liczne konkursy z nagrodami, oczywiście wszystkie w odpowiednim do okazji charakterze. Rozpoznawanie gatunków piwa, picie na czas, czy zręcznościowe wbijanie gwoździ to tylko mały pierwiastek wszystkich atrakcji.

Wydarzenie będzie wyjątkowe ze względu na 3 urodziny Browaru Złoty Pies. Na wrocławskim rynku jest to jedyny browar, gdzie warzy się piwo na miejscu. Niewątpliwą ciekawostką są otwarte kadzie fermentowni, co w tego typu browarach zdarza się niezwykle rzadko.

Od trzech lat miejsce prężnie się rozwija, zyskując nowych wielbicieli oraz zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach krajowych jak i międzynarodowych.

Impreza rozpocznie się w piątek 26.10.2018 o godzinie 17:00 w samym sercu Wrocławia. Biesiada bawarska potrwa do późnych godzin nocnych.

W sobotę 27.10.2018 Złoty Pies zaprasza od godziny 11:00. W tym dniu będziecie mogli porozmawiać z piwowarem, a także uczestniczyć w procesie warzenia piwa. Dodatkowo dla wszystkich Gości w sobotę czeka słodka niespodzianka o godzinie 20:00.

Wstęp na Oktoberfest jest wolny. Możliwa jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc siedzących do czego zachęcamy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułO poszukiwaniu siebie i przystanków na mapach [FELIETON]
Następny artykułDni Filmowe LUX 2018 – gratka dla koneserów kina europejskiego [BEZPŁATNE BILETY]
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.