Oddaj odpady i w zamian odbierz sadzonkę drzewa. Przyjdź do Magnolia Park na Dzień Przyjazny Planecie

0

Ile odpadów należy oddać, by otrzymać sadzonkę drzewa? Jak wykonać torbę na zakupy, by służyła przez wiele lat? Jak zachęcić dziecko do dbania o środowisko? Jak przygotować zdrowe i pyszne kiszonki? Tego wszystkiego dowiecie się już w najbliższą sobotę (15 kwietnia) podczas Dnia Przyjaznego Planecie w Magnolia Park.

Przynieś odpady i odbierz w zamian sadzonkę drzewa. Zachęć swoje dzieci, by wzięły udział w warsztatach z malowania doniczek i robienia lasów w słoiku. Całą rodziną stwórzcie ekokosmetyki, gry z recyklingu lub przygotujcie zdrowe kiszonki.

Jeszcze więcej warsztatów i jeszcze więcej promocji idei less waste. Po raz kolejny organizujemy Dzień Przyjazny Planecie, który skupia się na edukacji i propagowaniu ekologicznego stylu życia. Zeszłoroczna edycja, podczas której rozdano 2000 sadzonek drzew, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i liczymy, że w tym roku powtórzymy ten sukces – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

Jakie atrakcje czekają podczas Dnia Przyjaznego Planecie?

Drzewa za odpady

Każdy, kto w sobotę przyniesie do Magnolia Park posegregowane odpady wybranych frakcji, otrzyma sadzonkę drzewa od Magnolia Park i partnerów akcji, czyli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu i Nadleśnictwa Śnieżka.

Sadzonkę można zdobyć, przynosząc do Magnolia Park posegregowane odpady:

–10 plastikowych butelek,

–10 szklanych butelek,

– 3 kg makulatury,

– 2 elektroodpady do wagi 5 kg każdy,

– 20 baterii,

– 10 żarówek,

– 2 kg plastikowych nakrętek do butelek.

Akcja wydawania sadzonek drzew odbędzie się przed wejściem do Magnolia Park, od ulicy Legnickiej.

Ekologiczne warsztaty dla dzieci

W godzinach od 10.00 do 17.00 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach z malowania doniczek, a w godz. 10.00-18.00 zaplanowano warsztaty z tworzenia wielorazowych bawełnianych toreb. W godzinach 12.00 -17.00 uczestnicy wykonają lasy w słoikach.

Ekologiczne warsztaty dla całych rodzin

W sobotę dorośli i dzieci będą mogli skorzystać z rodzinnych warsztatów:

– w godz. 10.00-14.00 – wykonywanie ekokosmetyków i ekobiżuterii,

– w godz. 14.00-18.00 – tworzenie ubrań less waste i gier z recyklingu,

– w godz. 12.00-18.00 – kiszenie produktów sezonowych.

Ekologiczna Gra Miejska

Gra miejska skierowana jest do dzieci, które pod okiem opiekunów, odpowiedzą prawidłowo na 10 pytań ukrytych na terenie całego centrum. W grze może wziąć udział nawet 300 uczestników, a nagrodą za ponad połowę poprawnych odpowiedzi są bilety do kina Helios. Gra odbywa się w godzinach 10.00-18.00. Start w Punkcie Obsługi Gry Miejskiej obok salonu YES.

Podczas Dnia Przyjaznego Planecie do dyspozycji najmłodszych będzie także ekologiczna biblioteczka, a do godziny 19.00 wszystkie dzieci z klas szkół podstawowych 1-3 mogą dostarczyć swoją pracę na konkurs „Sztuka z recyklingu”, w którym do wygrania są bony podarunkowe od Magnolia Park.

Więcej informacji o konkursie: Konkurs ekologiczny „Sztuka z recyklingu” – Centrum handlowe Magnolia Park.

Termin: sobota, 15 kwietnia, godz. 10:00 – 18:00

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Warsztaty i ekologiczna gra miejska odbędą się w środku centrum, na placu przy wejściu głównym od strony ulicy Legnickiej, przed sklepami YES oraz Jubitom.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł5 pomysłów na weekend z dziećmi na Dolnym Śląsku
Następny artykułPomysł na weekend: Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.