Ci którzy w przerwie świątecznej odwiedzą wystawy w dwóch oddziałach Ossolineum, otrzymają wyjątkowe prezenty – grę memory „Dzieci w sztuce”.

Zbliża się 25 grudnia, a wraz z nim obchody 200. rocznicy założenia Muzeum Książąt Lubomirskich, kolekcji sztuki, która stała się integralną częścią Ossolineum. W dniach 27-29 grudnia, od godziny 10.00 do 17.00, oba ich oddziały są otwarte dla zwiedzających.

Każdy, kto odwiedzi dwie wystawy: „Kopernik – Influencje” w Auli Ossolineum przy ul. Szewskiej 37 oraz „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność” w Muzeum Pana Tadeusza, otrzyma wyjątkowe jubileuszowe wydania popularnej gry rodzinnej memory.

Bohaterami gry „Dzieci w sztuce” są najmłodsi, uwiecznieni na obrazach i grafikach z kolekcji Muzeum Książąt Lubomirskich. Dr Katarzyna Uczkiewicz, rzeczniczka prasowa Ossolineum, podkreśla, że memory to jedna z ulubionych gier rodzinnych, a „Dzieci w sztuce” łączą świetną zabawę z edukacją i uwrażliwieniem na estetykę. Do kolorowych kartoników dołączone są opisy prezentowanych dzieł z ossolińskich kolekcji, co stanowi doskonały sposób na wprowadzenie najmłodszych w świat sztuki.

Aby otrzymać gry, wystarczy w dniach 27-29 grudnia odwiedzić obie wystawy, pobrać ulotki „Zima w Ossolineum” i na ich odwrocie zebrać dwie pieczątki.

Zachęcamy do odwiedzenia obu wystaw. W gmachu przy ul. Szewskiej prezentowane są wyjątkowe ekspozycje, będące kulminacją Roku Kopernika. Wystawa „Kopernik – Influencje” ukazuje wybitnego astronoma jako jednego z najbardziej wpływowych naukowców wszechczasów. Obejrzeć można dzieła Jana Keplera, Giordana Bruna, Francisa Bacona, Jana Heweliusza i wielu innych, którzy propagowali i kontynuowali odkrycia Kopernika. Natomiast w Muzeum Pana Tadeusza trwa wystawa „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność”, przedstawiająca Polki jako formę protestu podczas różnych wydarzeń historycznych.

Obie wystawy można zobaczyć podczas jednego grudniowego spaceru po centrum Wrocławia.

Organizatorzy serdecznie zapraszają w dniach 27-29 grudnia 2023 roku, w godzinach od 10.00 do 17.00. „Czarna sukienka. Patriotki w walce o wolność” znajdują się w Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6, a „Kopernik – Influencje” w Auli Ossolineum przy ul. Szewskiej 37. Wejście w ramach biletu na wystawę stałą „Czarna sukienka”, natomiast na wystawę „Kopernik – Influencje” wstęp jest wolny.

Fotografie autorstwa M. Kocha/Ossolineum.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzyj sen Wrocław śni? Historia ul. Powstańców Śląskich. Nowa książka pod choinkę od Uniwersytetu Wrocławskiego
Następny artykułNowa restauracja we Wrocławiu: Między Mostami. Szefem Kuchni Łukasz Budzik
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.