Odbierz rośliny za odpady. W weekend w Parku Zachodnim odbędzie się zielony piknik!

0
a

Odbierz skrzydłokwiaty w zamian za elektroodpady. Weź udział w dziesiątkach zabaw i warsztatów. Poznaj ekologiczne miejskie projekty. Powalcz o nagrody główne – hulajnogę elektryczną i rower. To wszystko podczas Soboty z Zielonym Wrocławiem – największego ekopikniku w naszym mieście.

Działania proekologiczne to już nie tylko moda. To sposób na to, żeby oszczędzać – zarówno środowisko, jak i pieniądze. 

Eko się opłaca

Sobota z Zielonym Wrocławiem to największe eko-wydarzenie w naszym mieście. W jego trakcie mieszkańcy mogą wziąć udział w dziesiątkach ciekawych warsztatów, a także zdobyć wiedzę na temat, jak rozsądnie gospodarować swoim budżetem, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska.

To nie wszystko. Czekają też warsztaty z gotowania z resztek, kiszenia i przepisów kulinarnych na dzieci. Do tego wystawy poświęcone dzikim zwierzętom w naszym mieście, stoisko z kranówką od Partnera Wydarzenia – Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i kanalizacji, a także stoiska poświęcone ogrzewaniu czy transportowi.

Nagrody

Odwiedzając poszczególne stoiska, mieszkańcy będą mogli zbierać pieczątki potwierdzające wykonanie poszczególnych zadań. Osoby, które wezmą udział w odpowiedniej liczbie atrakcji, będą mogły wygrać nagrody w kole fortuny – między innymi bidony, maty do siedzenia czy skarpetki. A dla tych, którzy wykażą się największą wiedzą, czeka konkurs główny, w którym wygrać można, między innymi, hulajnogę elektryczną i rower. A to nie wszystkie atrakcje, jakie przewidzieli organizatorzy.

W tym celu spółka Ekosystem zapewni aż 6 kontenerów wielkogabarytowych. Na miejscu będzie można otrzymać także sadzonki lawendy w ramach programu Komar nie siada.

Udział w wydarzeniu i wszystkich warsztatach jest bezpłatny. Na uczestników czekają także foodtrucki, a w pobliżu pikniku – dwa place zabaw dla dzieci. Nie zabraknie również dobrej muzyki i miejsca na relaks. To z pewnością najlepsze miejsce na spędzenie soboty na łonie natury.

Harmonogram wydarzenia

  • 12.00 start wydarzenia i odbiór elektroodpadów
  • 12.30 rozdawanie skrzydłokwiatów
  • 16.00 Konkurs na nagrodę główną
  • 16.30 Wręczenie nagród
  • 17.00 Zakończenie wydarzenia

Lokalizacja

Sobota z Zielonym Wrocławiem odbędzie się w Parku Zachodnim pomiędzy ulicą Pilczycką a Lotniczą, w pobliżu budynku Creator i pizzerii Giro.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Kinie Nowe Horyzonty  
Następny artykułKiedy Wrocław żył Wojaczkiem
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.