9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Kinie Nowe Horyzonty  

0

Kino to frajda, a najlepszym dowodem na to jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci już od 24 września Kino Nowe Horyzonty zaprasza na największe święto dla młodych widzów!

Mądre, wzruszające, angażujące, zabawne – różnorodny program Kina Dzieci łączy idea kina, które rozbudza wyobraźnię, pozwala wyjrzeć za znany horyzont i przeżyć ekscytujące przygody. W programie wrocławskiej odsłony festiwalu znalazło się ponad 70 fascynujących opowieści – filmy pełno- i krótkometrażowe, animacje i dokumenty dla widzów w wieku od 4 lat, pogrupowane na 10 zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcji.

Festiwal w Kinie Nowe Horyzonty otworzy seans z muzyką na żywo – na wielkim ekranie zobaczymy zestaw krótki animacji, do których dźwiękową oprawę stworzy multiinstrumentalista Sam Alty. Tego samego dnia odbędzie się też światowa premiera nowego filmu z uwielbianej przez widzów serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, z kolei po południu zaplanowano specjalny pokaz przeboju „Za duży na bajki” połączony ze spotkaniem z twórcami (z publicznością porozmawia reżyser Kristoffer Rus, producent Mikołaj Pokromski oraz odtwórca głównej roli Maciek Karaś).

W tym roku młodzi widzowie będą mogli obejrzeć najlepsze produkcje z Niderlandów, gdzie kino stworzone z myślą o młodych odbiorcach od lat rozkwita i wyróżnia się na tle europejskiej kultury dla dzieci. W repertuarze festiwalu czekają też niezwykłe filmowe odkrycia takie jak skąpane w słońcu „Lato, kiedy nauczyłam się latać”, „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” na podstawie książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza czy pełna czaru „Szkoła magicznych zwierząt” – tytuły te zaprezentowane zostaną w ramach Konkursu głównego, w którym zobaczymy najciekawsze polskie oraz międzynarodowe produkcje.

Co jeszcze znajdziemy w programie?

Na miłośników krótkich metraży czekają wyselekcjonowane krótkie historie, z kolei pasjonaci czytania będą mogli śledzić losy literackich bohaterów na dużym ekranie dzięki sekcji Z nosem w książkach. W programie wrocławskiej odsłony pojawi się również Klasyka Kina Dzieci, czyli tytuły docenione przez jury konkursów w poprzednich latach czy sekcja Kino Dzieci gra w zielone, która inspiruje do działania i przypominają, jak ważne jest dbanie o środowisko.

Przez cały czas trwania festiwalu, w Kinie Nowe Horyzonty odbywać się będą również wydarzenia dodatkowe: spotkania z twórcami, kreatywne warsztaty, wspólne śniadanie czy praktyka jogi.

Festiwal Kino Dzieci odbędzie się w dniach 24 września – 2 października.

Program i bilety: www.kinonh.pl/program.s#m_3888

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRuszają Dni Trójkąta 2022! Od spacerów z nietoperzami po tatuowanie na bananie [PROGRAM]
Następny artykułOdbierz rośliny za odpady. W weekend w Parku Zachodnim odbędzie się zielony piknik!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.