Obowiązek maseczkowy: MPK apeluje do policji

0

Zakrywanie ust i nosa w komunikacji miejskiej jest obowiązkiem pasażerów. Niestety nie wszyscy stosują się do tego przepisu. Teraz MPK zwróciło się z prośba o pomoc do dolnośląskiej policji.

W ostatnich dniach po raz pierwszy od kwietnia tego roku dobowa liczba zakażeń na Covid-19 przekroczyła 10 000. Dziś (4.11) jest już to 15 000. Jednym ze sposobów w walce z koronawirusem jest zakrywanie ust i nosa, również w komunikacji miejskiej. 

Niestety wielu pasażerów lekceważy ten obowiązek, dlatego motywowany prośbą Wrocławskiej Rady Seniorów oraz dużej grupy pasażerów, prezes MPK Wrocław podjął decyzję o podjęciu konkretnych działań, które pomogą zwalczyć ten problem.

– Zaniepokojony lawinowym wzrostem zakażeń na Covid19 oraz ignorowaniem przez wielu pasażerów obowiązku noszenia maseczek w pojazdach komunikacji zbiorowej zwróciłem się do Komendanta Wojewódzkiego Policji, nadinspektora Dariusza Wesołowskiego o zintensyfikowanie kontroli w tramwajach i autobusach MPK Wrocławmówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Również kontrolerzy biletów mają bardziej stanowczo reagować na przypadki ignorowania obowiązku zakrywania ust i nos. Pracownicy spółki w przypadku odmowy założenia maseczki będą mogli informować o tym policję.

– Przypominam, że zadaniem kierowcy jest bezpieczne prowadzenie pojazdu, jeśli jednak zdecyduje się na działania zmierzające do wyegzekwowania obowiązku maseczkowego, będzie miał moje pełne wsparcie – dodaje prezes spółki.

W ostatnich dniach MPK w swoich pojazdach przy kluczowych węzłach przesiadkowych, uruchomiło emisję komunikatów przypominających o obowiązku zakrywania ust i nosa, wygłaszanych przez Profesora Krzysztofa Simona.

Komunikaty emitowane będą na przystankach: Plac Grunwaldzki, Kromera, Galeria Dominikańska, Plac Jana Pawła II, FAT i Dworzec Główny.

To kolejne działania prowadzone przez MPK, które mają na celu zwiększenie świadomości pasażerów na temat koronawirusa. Wcześniej miejski przewoźnik na ekranach zamontowanych w swoich pojazdach wyświetlał materiały informujące o zalecanych zachowaniach w czasie pandemii, emitował komunikaty dźwiękowe dotyczące zakrywania ust i nosa oraz współpracował z policją przy organizowaniu akcji edukacyjno – informacyjnych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułUniwersytet Wrocławski wśród najlepszych marek w Polsce!
Następny artykułPark Iluminacji na Zamku Topacz już otwarty. Jest pięknie!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.