Park Iluminacji na Zamku Topacz już otwarty. Jest pięknie!

0

„Magiczna Podróż” w Zamku Topacz powraca po letniej przerwie. Od 29 października mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą ponownie odkrywać niesamowite świetlne scenerie w parku iluminacji w podwrocławskiej Ślęzie z zupełnie nową, dwa razy większą ekspozycją niż rok temu.

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja – multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Tego typu atrakcje, od lat spotykane choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych, są coraz popularniejsze także w Europie.

W Polsce od kilku lat widzowie podziwiają Królewski Ogród Światła w Pałacu w Wilanowie. W zeszłym roku po raz pierwszy iluminowany park mogli odwiedzać mieszkańcy Wrocławia i okolic. W tym roku, dzięki firmie Lumina, park iluminacji zawita ponownie do Zamku Topacz, w większej odsłonie.

Na terenie świetnie znanego wrocławianom z wielu plenerowych imprez 50-hektarowego parku wokół Zamku, ponownie rozbłysną miliony świateł kreujących niesamowity klimat przygody. W porównaniu z zeszłym rokiem będzie to całkowicie nowa scenografia, zbudowana na większym terenie i ze zdecydowanie większym rozmachem.

Cała trasa to prawie półtora kilometra iluminowanych szlaków pełnych zaskakujących dekoracji świetlnych. Nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale już teraz możemy powiedzieć, że będzie to multimedialna opowieść oparta na motywach podróży dookoła świata.

Bilety w cenie:

Poniedziałek – czwartek:

  • Ulgowy 23 zł
  • Normalny 26 zł
  • Rodzinny 89 zł

Piątek- niedziela:

  • Ulgowy 26 zł
  • Normalny 29 zł
  • Rodzinny 99 zł
  • Dzieci poniżej 2 roku życia 1 zł

Bilet rodzinny:

Wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny dla każdego członka rodziny za ukazaniem karty.

Ulgowy dla: uczniowie, studenci (do 26 roku życia), emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

Godziny otwarcia

  • Codziennie od zachodu słońca do 21.00 (ostatnie wejście 20.00)

Parking

Dla wszystkich zmotoryzowanych organizatorzy zapewniają parking na terenie obiektu. Wjazd na parking odbywa się od piątku do niedzieli przez główną bramę. Od poniedziałku do czwartku ruch samochodowy odbywa się drugą bramą. Można również skorzystać z publicznej komunikacji – autobus 612.

Jak dojechać?

Zamek Topacz Ślęza ul. Templariuszy 1.

Dojazd autobusem nr 612 – przystanek Ślęza – skrzyżowanie jest oddalony o 600 m od wejścia na teren Zamku Topacz.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułObowiązek maseczkowy: MPK apeluje do policji
Następny artykułSławek Uniatowski we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.