fot: mat.prasowe
39.Przegląd Piosenki Aktorskiej odbędzie się we Wrocławiu w dniach 16-25 marca 2018r. Jeszcze bardziej różnorodny, brawurowo łączący tradycję i awangardę–PPA to jedyny festiwal na świecie, poświęcony sztuce interpretacji piosenki. Organizatorzy zapewniają że będzie to bardzo aktualny koncert, polityczno-społeczny. 

Najbardziej oczekiwane koncerty festiwalu to oczywiście premierowe Finał i Gala. Koncert Galowy, poświęcony twórczości zmarłego w ubiegłym roku Wojciecha Młynarskiego,reżyseruje Agnieszka Glińska-Spośród niemal trzech tysięcy utworów, które zostawił nam odchodząc przed rokiem, wybraliśmy te, które najdotkliwiej opowiadają nasz świat, dziś,tu i teraz, mimo że pisane były w czasach pozornie minionych. Wraz z Jankiem Młynarskim, który jest kierownikiem muzycznym koncertu, i z wspaniałymi aktorami, zapraszamy na tospotkanie, by wspólnie doświadczyć tego, jak bardzo Wojciech Młynarski wciąż z nami jest–mówi reżyserka. Gala nosi tytuł jednej z jego piosenek:„Miłe Panie i Panowie bardzo mili. 

Koncert Finałowy reżyseruje w tym roku Ewa Kaim, aktorka Narodowego Teatru Starego i wykładowczyni krakowskiej AST. Pierwsza część koncertu to Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i emocje związane z wyborem laureatów przez jury, dziennikarzy i publiczność. W drugiej części, zatytułowanej„CO TO ZA DOM!”,złożonej z wierszy polskich poetów i piosenek Maanamu, Kultu, Rezerwatu, Siekiery, zobaczymy m.in. Katarzynę Nosowską, Krzysztofa Globisza i Jerzego Trelę.
fot: mat.prasowe
fot: mat.prasowe

Warto też zwrócić uwagę na premiery festiwalu: „Flower Power” w reż. Jerzego Bielunasa, najsłynniejsze hity epoki dzieci-kwiatów i wiersze Jacka Podsiadły z muzyką Mateusza Pospieszalskiego, w gwiazdorskiej obsadzie,koncert Katarzyny Groniec z materiałem z nowej płyty „Ach!”, a wśród wydarzeń towarzyszących–na L.U.C-ai jego muzykę do filmu „Good L.U.C.K”.

programie Przeglądu znajdzie się też „AquaSonic”: podwodny koncert i olśniewające widowisko. Zanurzeni w akwariach artyści śpiewają i grają na specjalnie spreparowanych instrumentach. To kolejny krok poza granicę klasycznej interpretacji piosenki, wyprawa po dziecięce zdumienie i zachwyt.

PROGRAM-39.PRZEGLĄDU PIOSENKI AKTORSKIEJ na stronie:
https://bilety.ppa.wroclaw.pl/

fot:mat. prasowe
fot:mat. prasowe
Sprzedaż biletów zaczyna się 3 lutego o godz. 10 w kasach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i online na www.ppa.wroclaw.pl
Bilety na Nurt Off dostępne będą od 10 lutego wyłącznie w kasach Teatru.

Zgłoszenia do Konkursu Piosenki Aktorskiej można przesyłać do 31.01.2018 r , PÓŁNOCY  ,na adres Biura Festiwalowego 39. PPA, numer faksu lub adres email:

  • adres Biura: Teatr Muzyczny CAPITOL, ul. Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław
  • faks: + 48 (71) 789 04 70
  • email: konkurs@ppa.wroclaw.pl

Źródło: mat. prasowe teatrcapitol.pl.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWystawa „Wrocław breaks the Iron Curtian” od 6 lutego w Strasburgu
Następny artykuł5 pomysłów na babski wieczór we Wrocławiu
Odkryj Wrocław na nowo