Wystawa „Wrocław breaks the Iron Curtian” od 6 lutego w Strasburgu

0

Już od 6 lutego w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu zostanie otwarta wystawa poświęcona historii Wrocławia – „Wrocław breaks the Iron Curtain”. Ekspozycja została przygotowana w języku angielskim.

Wrocław to niezwykłe miasto, którego historia i dziedzictwo kształtowało się na przestrzeni dziesiątek lat. Wpływ na kulturę miała również działalność opozycji demokratycznej oraz podejmowany proces pojednania polsko-niemieckiego, o czym wspomniał wrocławski arcybiskup słowami: Przebaczamy i prosimy o wybaczenie.

Ekspozycja nosi nazwę „Wrocław break the Iron Curtian” i zostanie otwarta już 6 lutego 2018 roku w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Wystawa została zaprojektowana przez Centrum Historii Zajezdnia, na zaproszenie europosła Kazimierza Ujazdowskiego. Można będzie ją zobaczyć od 6 do 8 lutego 2018 roku. Jej celem jest przedstawienie międzynarodowej publiczności szczególnej roli Wrocławia, podczas przełamywania pojałtańskiego podziału Europy.

Autor wystawy, a jednocześnie dyrektor Centrum Historii Zajezdnia, Marek Mutor, podkreśla, iż Wrocław to miasto, które po wojnie zostało zniszczone i szybko odzyskało swój dawny blask. Pod koniec lat 80. XX wieku, w trakcie trwania rewolucji „Solidarności”, mieszkańcy miasta określili swoją tożsamość. Przypomina również, że to właśnie we Wrocławiu zostało sformułowane Orędzie Pojednania.

Po zakończeniu ekspozycji w Strasburgu, wystawa będzie pokazywana w innych miastach europejskich.

Wernisaż wystawy odbędzie się 6 lutego o godzinie 13.00 w budynku Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wezmą w nim udział euro posłowie oraz przedstawiciele władz Wrocławia.

Wystawę będzie można również obejrzeć na stronie Centrum Historii Zajezdnia: www.zajezdnia.org/strasbourg-exhibition

Wrocław breaks the Iron Curtain_plakat

Mat. prasowe Centrum Historii Zajezdnia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSprawdź gdzie 30 stycznia nie będzie prądu we Wrocławiu!
Następny artykuł39.Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu-program,gwiazdy,bilety-Koncert pod wodą!
Odkryj Wrocław na nowo