Nowy wiadukt na trasie tramwaju na Nowy Dwór robi wrażenie!

0
fot. Wrocławskie Inwestycje

Trwają intensywne prace na budową TAT – czyli Trasy Autobusowo Tramwajowej z pl. Orląt Lwowskich na Nowy Dwór. Właśnie zamontowane zostały elementy nowego wiaduktu.

Trwają prace przy deskowaniu, które są przygotowaniem do zbrojenia. Kolejny element konstrukcji powędruje do góry jeszcze w tym tygodniu. Tym razem będzie to ponad 40 tonowy dźwigar – zapowiadają Wrocławskie Inwestycje.

fot. Wrocławskie Inwestycje
fot. Wrocławskie Inwestycje
fot. Wrocławskie Inwestycje
fot. Wrocławskie Inwestycje

Przypomnijmy, Trasa Autobusowo Tramwajowa łącząca plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem ma powstać do 2023 roku. Mieszkańcy skorzystają z 15 par przystanków – dziś zaprezentowany został pierwszy z nich, zlokalizowany na ulicy Podwale. Całkowita długość TAT to 7 km. To największa inwestycja komunikacyjna we Wrocławiu od 1949 roku, kiedy wybudowano linię na Leśnicę.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOstrzeżenie dla Wrocławia. Przewidywany bardzo silny deszcz!
Następny artykułStartuje festiwal Eklektik Session w Galerii na Czystej i sekretnej lokalizacji!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.