Nowy sposób na kupowanie telefonem biletów MPK Wrocław [APLIKACJA]

0

Pasażerowie MPK Wrocław mogą już kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Ceny biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

 Aplikacja mPay zapewnia stały i szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą kupować je w każdym miejscu i o każdej porze dnia, bez konieczności stania w kolejkach, posiadania gotówki czy szukania otwartego kiosku. Poza Wrocławiem rozwiązanie działa w kilkudziesięciu innych miastach, m.in. w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Aplikacja pozwala na kupowanie telefonem niemal wszystkich aktualnie obowiązujących biletów MPK Wrocław, w tym jednorazowych, czasowych, na okaziciela oraz imiennych (np. 30-dniowych, 365-dniowych i semestralnych).

Jak kupić bilet?

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Wrocław. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

– Nasza aplikacja pozwala zaoszczędzić czas i całkowicie rozwiązuje problem z dostępnością biletów. Już teraz pracujemy nad kolejnymi udogodnieniami, które uczynią ich kupowanie jeszcze wygodniejszym – mówi Krzysztof Hejduk, prezes zarządu mPay S.A. – Dołożymy ponadto wszelkich starań, aby ułatwiać życie mieszkańcom Wrocławia także w innych obszarach, jak parkowanie, podróżowanie koleją czy kupowanie wejściówek do ośrodków kultury – dodaje Hejduk.

Kontrola biletów

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać słowo „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCorona Sunset Session na plaży HotSpot! [TERMIN, PROGRAM, BILETY]
Następny artykułWrocławskie Psie Pole z nową Biedronką Premium w Marino i atrakcyjnymi rabatami
Odkryj Wrocław na nowo