Nowy Skatepark we Wrocławiu już otwarty!

0

W Parku Tysiąclecia otwarty został nowy skatepark. Będzie można tu pojeździć na deskorolce, BMX-ie, rolkach oraz hulajnodze. 

Nowy skatepark powstał w okolicach toru wrotkarskiego WCT Spartan przy ul. Sukielickiej we Wrocławiu. Jest to obiekt o powierzchni ponad 706 mkw., stanowiący kolejną atrakcję powstającego tam centrum sportów wrotkarskich. 

 

– Mamy nowoczesny, dobrze zaprojektowany obiekt. Wierzymy, że miłośnicy tego typu sportów z chęcią będą z niego korzystać i szlifować tutaj swoje umiejętności – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan i dodaje: – Nie wykluczone, że w przyszłości, na tym skateparku, odbywać się będą zawody sportowe dla dzieci i młodzieży. 

Nowy skatepark w parku Tysiąclecia na Nowym Dworze kosztował 850 tys. zł.  Jego budowa trwała 3 miesiące. Michał Piotrowski, instruktor jazdy na rolkach podkreśla, że obok toru wrotkarskiego do jazdy szybkiej i rekreacyjnej, powstał obiekt, który choć nie duży, to sprawi przyjemność wszystkim, którzy odwiedzą nowy skatepark.

– Jestem pozytywnie zaskoczony jak szybko udało się skatepark wybudować. Ładnie wygląda i fajnie, że powstał w tym miejscu – mówi Ignacy „Reece” Nowakowski, 16-letni hulajnogista z Wrocławia

Bartłomiej „Listek” Linstedt, wicemistrz Polski w jeździe wyczynowej na hulajnodze 2020 i 2021, zaprasza do nowego skateparku i cieszy się, będzie można tu podnosić swoje umiejętności.

mat. wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMagnolia Park rozdaje bożonarodzeniowe lasy w słoiku!
Następny artykułŚwiąteczne Targi Rękodzieła na Przedmieściu Oławskim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.