fot: mpkwroclaw.pl

Już od 8 marca na Wrocławian czekać będzie nowy system kasowników. System dystrybucji biletów zakłada m.in.: więcej biletomatów na przystankach, instalację w środkach komunikacji miejskiej inteligentnych kasowników, jak również  więcej biur obsługi klienta, także dla studentów. Pasażerowie będą mogli kupić bilet również za pomocą aplikacji mobilnych.

Ponadto, w ramach nowego systemu pojawi się 3300 inteligentnych kasowników, które zastąpią  820 mobilnych biletomatów  w pojazdach komunikacji miejskiej. W ramach jednego urządzenia zostały zintegrowane trzy funkcje umożliwiające: wniesienie opłaty przy użyciu karty płatniczej, wniesienie opłaty elektronicznej z portmonetki na karcie Urbancard, jak również skasowanie biletu papierowego.  Warto przy tym zauważyć, że dotychczas automat biletowy w pojeździe był jeden, natomiast kasowników będzie zawsze po kilka sztuk.

5a5f6ab30311c_o,size,1068x623,crop,0.1464x0.0799x0.7885x0.6132,q,71,h,a1b9bc

Nowy system będzie bardzo wygodny dla pasażerów z wielu powodów. Przede wszystkim z uwagi na: szybkość realizacji transakcji zakupu biletu w pojeździe komunikacji miejskiej, dzięki tzw. odroczonej autoryzacji, możliwość dokonania płatności w różnych formach, także z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, czy też więcej stacjonarnych biletomatów. Mennica Polska stworzyła pierwsze w Polsce na taką skalę rozwiązanie  (wcześniej, w węższym zakresie, było wdrożenie w Jaworznie, a potem w Łodzi), w którym karta bankowa służy do zapłaty za przejazd, a jednocześnie jest identyfikatorem w przypadku kontroli.

Ma być również więcej stacjonarnych kiosków, gdzie podróżni kupią bilety, także papierowe. Dzisiaj jest ich 175, a będzie 200.

Źródło: mat.prasowe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd 8 lutego rusza cykl „Akademia Miejska” dla licealistów i studentów
Następny artykułJak smakują wrocławsko-lwowskie pączki? Przekonasz się na Nadodrzu
Odkryj Wrocław na nowo