Bezpłatny wjazd na punkt widokowy Sky Tower o północy, nocne zwiedzanie zamków i schronów koszarowych, przejazd zabytkowym tramwajem, kino na Odrze – w tym roku Noc Muzeów zapowiada się naprawdę wyjątkowo!

Tej nocy nie warto spać – w sobotę 14 maja 2016 wrocławskie muzea, galerie, pracownie, domy kultury, kościoły otwierają swoje drzwi przed zwiedzającymi. Wiele wydarzeń dziać się będzie na ulicach i placach, a wszystko za darmo. Dla dzieci przygotowano osobny program zwiedzania wrocławskich muzeów czy galerii oraz liczne warsztaty, gry i zajęcia.

W ubiegłym roku w Nocy Muzeów we Wrocławiu uczestniczyło około 80 różnego rodzaju instytucji, które odwiedziło ok. 100 tys. gości. Niektóre placówki zapraszały chętnych już od rana, niektóre zamykały się grubo po północy bądź wręcz w niedzielę nad ranem.

Ten rok nie będzie gorszy. Swoje oferty przygotowało ponad 80 instytucji: muzea, galerie, kawiarnie, szkoły. Wiele z nich oferuje specjalne wydarzenia, wśród nich warsztaty, wernisaże, pokazy filmowe czy wykłady.

Pełny program wydarzeń:
PROGRAM

(źródło: mat. prasowe)

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStudencki pochód juwenaliowy. Będą utrudnienia dla kierowców!
Następny artykułJak dobrze znasz Wrocław? [TEST WIEDZY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.