Noc Księgarń 2023: Te wrocławskie księgarnie warto odwiedzić tej nocy

0

Jesień to czas, kiedy ulice Wrocławia nabierają magicznego blasku, a miłośnicy literatury zacierają ręce w oczekiwaniu na jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych roku – Noc Księgarń.

To wyjątkowa noc, która przypada na 13 października 2023 roku, a już teraz zapowiada się jako niezwykła edycja, pełna literackich atrakcji i niespodzianek.

Organizatorem tego niezwykłego święta książek jest dystrybutor OSDW Azymut (Grupa PWN). Przez pięć lat Noc Księgarń stała się ważnym wydarzeniem na mapie kulturalnej Polski, a jej głównym celem jest promowanie roli, jaką odgrywają niezależne księgarnie stacjonarne. To właśnie w tych miejscach, prowadzonych często przez pasjonatów, można znaleźć nie tylko książki, ale także ciekawe dyskusje, autorskie spotkania oraz inspirującą atmosferę, która przyciąga miłośników czytania.

W tegorocznej V edycji Nocy Księgarń weźmie udział aż 170 księgarń z ponad 60 miast. Wrocław, jako jedno z najbardziej literackich miast w Polsce, również nie może się doczekać tego wyjątkowego dnia.

Na liście księgarń w stolicy Dolnego Śląska znajdziecie:

  • Tajne Komplety (Przejście Garncarskie 2),
  • Księgarnia LEKTURKA (Jedności Narodowej 95),
  • Księgarnia Pod Arkadami Książnicy Polskiej (Świdnicka 49),
  • Księgarnia PWN (Kuźnicza 56),
  • Antykwariat im. A. Jaworskiego (Kuźnicza 43/45),
  • Księgarnia IPN we Wrocławiu (pl. Solny 8/9),
  • Księgarnia Hiszpańska (Szajnochy 5),
  • Księgarnia Muzealna Muzeum Narodowe we Wrocławiu (pl. Powstańców Warszawy 5)
  • Cocofli (Włodkowica 9).

To w tych miejscach czytelnicy będą mogli skorzystać z wyjątkowych atrakcji, spotkać się z autorami, wziąć udział w warsztatach dla dzieci i młodzieży, a także cieszyć się koncertami, stand-upami oraz improwizacjami literackimi.

Program Nocy Księgarń 2023 zostanie ogłoszony w drugiej połowie września, ale już teraz wiadomo, że będzie to pełen emocji i inspiracji dzień dla wszystkich miłośników literatury. Nie zabraknie także specjalnych kiermaszy i promocji dla klientów odwiedzających księgarnie po zmroku, co stanowi doskonałą okazję do znalezienia swoich ulubionych książek w atrakcyjnych cenach.

Tegoroczną edycję Nocy Księgarń wspierają również sponsorzy, w tym Fundacja Wisławy Szymborskiej, marka Medicine, Penguin, Krakowskie Biuro Festiwalowe czy Fundacja Kraków Miasto Literatury. To dzięki ich wsparciu możliwe są liczne konkursy z cennymi nagrodami, które będą dostępne dla uczestników wydarzenia. Literacką patronką roku 2023 jest Wisława Szymborska, co stanowi hołd dla jednej z najwybitniejszych polskich poetek. Jej podobizna zdobi plakat Nocy Księgarń 2023, a ilustrację zaprojektowała Magdalena Kwiatkowska.

Noc Księgarń to nie tylko wydarzenie literackie, to także okazja do spotkania się z innymi miłośnikami książek, wymiany opinii i doświadczeń oraz odkrywania nowych literackich skarbów. To wyjątkowa noc, która skupia wokół siebie społeczność czytelników i pokazuje, że książki nadal mają w Polsce swoje miejsce.

Jeśli jesteście gotowi na noc pełną literackich emocji, niezapomnianych spotkań i inspirujących rozmów, to zaznaczcie już teraz datę 13 października 2023 roku w swoich kalendarzach i dołączcie do Nocy Księgarń! Wrocław i jego niezależne księgarnie serdecznie zapraszają do udziału w tym wyjątkowym święcie literatury. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziecie na stronie internetowej Nocy Księgarń oraz na wydarzeniu na Facebooku.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/685262616278915

Przygotujcie się na noc pełną literackich odkryć i spotkań!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMagiczna Kotlina Kłodzka — 5 nieoczywistych miejsc, które warto odwiedzić
Następny artykułWrocławski Oktoberfest: Bawarska Biesiada w Czasoprzestrzeni
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.