Nietypowa inwestycja we Wrocławiu: Na nowej pętli tramwajowej powstaje park z drzewami owocowymi

0

Na jednej z największych trwających obecnie we Wrocławiu inwestycji drogowych – tj. budowy Trasy Autobusowo Tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór prace dobiegają końca. Pętla tramwajowa nabiera kształtu, a pracownicy sadzą tam właśnie drzewa, które będą tworzyć mały park.

Wrocławskie Inwestycje, odpowiedzialne za budowę TAT-u, właśnie zasadziły aż 100 drzew na terenie nowo powstającej pętli. Na przystankach oraz na parkingu Park&Ride, który będzie miał dodatkowe nasadzenia, powstaje mini-park.

fot. Zielony Wroclaw

W mini-parku będą rosły glediczje trójcierniowe, klony polne, śliwy wiśniowe, jabłonie rajskie oraz świerki kłujące.

Zwykle iglaki nie są sadzone w takich miejscach, jednak w tym przypadku stanowią one uzupełnienie istniejącego drzewostanu.

Warto podkreślić, że na budowanym odcinku TAT-u miasto już zasadziło ponad 900 drzew. Po zakończeniu obecnych nasadzeń, liczba roślin przekroczy tysiąc.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNiezwykła wystawa: „Pisanki i palmy wielkanocne”. Ponad 40 twórców z terenu Dolnego Śląska i Opolszczyzny
Następny artykuł10 wydarzeń, które najbardziej zapadły w pamięci wrocławian
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.