15 maja przypadają Zielone Świątki. Planujesz zakupy na najbliższą niedzielę? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jest to dzień wolny od handlu. Warto o tym pamiętać i zrobić zakupy wcześniej.

Ruchome święto Zielone Świątki to inaczej święto Zesłania Ducha Świętego. Miało ono miejsce w pierwsze po zmartwychwstaniu Jezusa święto pięćdziesiątnicy. Duch Święty zstąpił na zebranych w wieczerniku apostołów, Maryję oraz niewiasty. Apostołowie zaczęli przemawiać w wielu językach oraz otrzymali dary duchowe. Święto to wyjątkowy dzień nie tylko dla zielonoświątkowców, ale obchodzą go także katolicy.

Zielone Świątki, to dzień ustawowo wolny od pracy i jedno ze świąt, kiedy w Polsce obowiązuje zakaz handlu. Nieczynne będą duże sklepy i dyskonty , takie jak Lidl , Biedronka a także galerie handlowe. Zakaz nie dotyczy znajdujących się w nich kin i restauracji.Czynne będą także stacje benzynowe, punkty apteczne, puby i restauracje. Małe sklepy będą otwarte wtedy, gdy za ladą staną właściciele lub osoby zatrudnione na umowach zlecenia lub o dzieło. Podczas święta, otwartych będzie większość sklepów takich sieci jak Żabka, ABC czy Freshmarket.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak dobrze znasz Wrocław? [TEST WIEDZY]
Następny artykułPhotowalk po Nadodrzu z redakcją kochamwroclaw.pl
Odkryj Wrocław na nowo