Nie siedź w domu. Przyjdź do parku! [KONCERTY, PIKNIKI, WARSZTATY]

0
fot. visitwroclaw.eu

W najbliższą sobotę 11 maja rozpoczyna się piąty sezon projektu Parki ESK – Emocje-Sport-Kultura. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do spędzania wolnego czasu w parkach, aktywnego trybu życia oraz organizacji własnych wydarzeń w plenerze. Pawilony będą funkcjonować w dziesięciu zielonych miejscach Wrocławia, w każdą sobotę i niedzielę, aż do 29 września.

Koordynatorami poszczególnych pawilonów są wrocławskie organizacje pozarządowe oraz lokalni aktywiści, a organizatorem całego projektu – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

– Cieszymy się, że po raz piąty wrocławskie parki wypełnią się niezwykłymi projektami, inicjatywami i spotkaniami – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. – Pierwszy weekend rozpoczniemy m.in. piknikiem „Wrocławianie i 4 łapy na polanie” organizowanym przez Straż Miejską w Parku Grabiszyńskim, zajęciami z jogi w Parku Staszica, czy spotkaniem z grami planszowymi w Parku Południowym.

Własne wydarzenie (np. koncert, piknik, warsztaty, pokaz) może zorganizować w zasadzie każdy – artyści, pasjonaci, rady osiedli, szkoły, firmy, czy organizacje pozarządowe. Wystarczy skontaktować się z koordynatorami pawilonów, które w tym roku będą funkcjonować w następujących lokalizacjach:

Park Grabiszyński | Park Słoneczny na Gaju | Park Południowy | Park im. Marii Dąbrowskiej na Karłowicach | Park Leśnicki | Park Staszica | Park Strachociński | Skwer św. Damiana de Veuster na Szczepinie | Park Tarnogajski | Park Tołpy

Organizatorzy zapraszają w każdą sobotę i niedzielę od godziny 14.00 do 20.00.

Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach projektu Parki ESK Emocje-Sport-Kultura są bezpłatne.

Informacje o zaplanowanych wydarzeniach będą umieszczane na bieżąco (z tygodnia na tydzień) na Facebooku na profilu: fb.com/ParkiESK

oraz na stronie internetowej: www.parkiesk.wroclaw.pl

W przypadku pytań – kontakt z koordynatorem projektu:
Kamila Kozieł – 71 77 24 954, kontakt@parkiesk.wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZintegrowany System Kwalifikacji – rozwiązanie dla rynku pracy we Wrocławiu i regionie
Następny artykułWrocław Koncerty – co jest grane? [13-19 maja 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.