Festiwal Wratislavia Cantans w Narodowym Forum Muzyki

0
a

Festiwal Międzynarodowy Wratislava Cantans im. Andrzeja Markowskiego – 57. edycja wydarzenia odbędzie się na przełomie 9 a 18 września. W tym roku głównym mottem festiwalu będzie przede wszystkim powieść Pierre’a Choderlose’a de Lacos pt. „Niebezpieczne związki” oraz  film Stephena Frearsa o tym samym tytule.

Te słynne utwory zainspirowały Giovanniego Antoniniego, dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego, do poszukania analogicznych tematów w muzyce.

W programie koncertów 57. edycji festiwalu pojawią się utwory o wyraźnym charakterze politycznym, w tym dzieło stworzone przez Ołeksandra Szymkę tuż po pierwszej agresji Rosji na Ukrainę, które doskonale zwieńczy festiwal. Znajdziemy w nim bardzo ciekawą mieszankę współczesnego języka kompozytorskiego artysty i ukraińskiej tradycji ludowej.

Jak co roku na Dolnym Śląsku wystąpią uznani artyści  polscy i zagraniczni, m.in.: sir John Eliot Gardiner z Orchestre Révolutionnaire et Romantique i Chórem Monteverdi, Jewhen Sawczuk z Narodowym Chórem Ukrainy „Dumka”, Barbara Hannigan z LUDWIG Orchestra, Agata Zubel, Giovanni Antonini z Il Giardino Armonico, Le Poème Harmonique, Cameron Carpenter, a także: Andrzej Kosendiak i Wrocław Baroque Ensemble, Chór NFM, NFM Filharmonia Wrocławska, NFM Orkiestra Leopoldinum i NFM Chór Chłopięcy.

Koncerty 57. edycji festiwalu, jak co roku, odbędą się we Wrocławiu oraz w innych miastach na Dolnym Śląsku.

Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem:  www.nfm.wroclaw.pl/festiwale/wratislavia-cantans

Czytaj również: Posąg Eurydyki przed NFM otrzyma twarz wrocławianki

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKto i na jakich zasadach może jeździć bezpłatnie MPK Wrocław? Ruszyła kampania dla uczniów
Następny artykułWeekend we Wrocławiu: 7 wydarzeń, które polecamy [2-4.09]
Nazywam się Jakub Styczeń, jestem studentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. W wolnym czasie interesuję się muzyką oraz historiami z nią związanymi, a także samochodami.