Narodowe Forum Muzyki ogłasza konkurs „Wrocławska Eurydyka”, mający na celu stworzenie i ustawienie przed NFM rzeźby mitologicznej driady, której twarzy użyczy wybrana w konkursie kobieta czująca się wrocławianką. NFM realizuje tę inicjatywę wspólnie z Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Wrocławia, oraz Maciejem Łagiewskim, dyrektorem Muzeum Miejskiego Wrocławia.

„Chcemy, aby Orfeusz stojący już na placu Wolności odnalazł swoją ukochaną we Wrocławiu, w przestrzeni dla piękna, w miejscu spotkania różnych instytucji kultury – tłumaczy dyrektor Andrzej Kosendiak. – Jesteśmy szczęśliwi, że mieszkańcy miasta i goście chętnie przebywają na odmienionym, wypełnionym sztuką placu Wolności. Niedługo będą mogli spotkać tutaj piękną Eurydykę o twarzy kobiety, która identyfikuje się z Wrocławiem. Do konkursu zapraszamy wszystkie panie czujące się wrocławiankami, niezależnie od tego, czy urodziły się w naszym mieście czy wybrały je na swój dom, studiują tu lub pracują”.

Uczestniczki, które do 13 października zgłoszą się przez stronę internetową NFM, czeka niecodzienne przeżycie – sesja zdjęciowa w spektakularnych wnętrzach jednej z najnowocześniejszych instytucji muzycznych w Europie. Fotografie twarzy finalistek będziemy podziwiać w trakcie wystawy. Jury ogłosi zwyciężczynię konkursu w połowie grudnia, kiedy to Wrocławska Orkiestra Barokowa wykona Orfeusza i Eurydykę Christopha Willibalda Glucka w Operze Wrocławskiej.

„Mam nadzieję, że nasza inicjatywa zwiększy poczucie tożsamości lokalnej – mówi dyrektor Kosendiak. – Wzmocni więzi z miastem i kulturą Wrocławia, wzbogaci przestrzeń miejską o posąg nawiązujący do stojącej już przed Muzeum Teatru głowy Orfeusza. Jesteśmy pewni, że rzeźba Eurydyki, dzięki swej wyjątkowej genezie, będzie bliska wrocławianom i okaże się szczególnie ciekawa dla turystów.”

Do konkursu „Wrocławska Eurydyka” można zgłaszać się od 26 września do 13 października, wypełniając formularz na stronie: http://www.nfm.wroclaw.pl/ lub składając wypełniony formularz w siedzibie NFM 14 października. W tym dniu uczestniczki zostaną sfotografowane w budynku NFM. Jury wyłoni 10 finalistek, które wezmą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej z udziałem wizażystów i stylistów fryzur. Twarz zwyciężczyni konkursu zostanie odwzorowana w rzeźbie z brązu, która powstanie w jednej z wrocławskich pracowni.

mat. NFM Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułThe Bridge – tak będzie się nazywał nowy, pięciogwiazdkowy hotel na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu
Następny artykułOdziemienie – niezwykły koncert i wystawa malarska
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.