Najlepsze dramaty, które musisz obejrzeć

0

Dramaty to jedne z naszych ulubionych filmów. Dramaty bardzo często wbijają nas w fotel i długo, długo nie możemy przestać myśleć o niektórych produkcjach. Dobrych dramatów jest na filmowym rynku bardzo dużo. Ale często o nich zapominamy. Niektórzy nawet nie wiedzą o istnieniu wielu produkcji, dlatego postanowiliśmy stworzyć krótką listę z najlepszymi, według nas, dramatami.

Zobaczcie ich opisy i nasze krótkie podsumowania, a na pewno znajdziecie tam coś dla siebie, co zechcecie obejrzeć. To co? Zaczynajmy polecenia!

Zielona mila 

Czy jest ktoś, kto nie widział tej kultowej adaptacji książki Kinga? Jeśli tak – musicie to koniecznie nadrobić. Produkcja przenosi nas do roku 1935, gdzie Paul Edgecombe jest jednym ze strażników bloku śmierci w więzieniu Cold Mountain. Odpowiada on za doprowadzanie więźniów do celi śmierci, co odbywa się długim korytarzem, na którym położona jest zielona wykładzina, którą wszyscy nazywają tytułową „zieloną milą”. Pewnego dnia do więzienia przybywa olbrzymi, czarnoskóry skazaniec, John Coffey, który oskarżony został za zamordowanie dwóch, białych dziewczynek. Jego pojawienie się sprawi, że życie Paula i innych pracowników więzienia, już nigdy nie będzie takie samo. „Zielona mila” zasługuje na to, aby każdy ją obejrzał.

Leon zawodowiec 

Bardzo, bardzo lubimy ten film, a zakończenie sprawia, że zostaje się z wielką wyrwą w sercu, jakby postrzelił nas sam Leon. Tytułowy mężczyzna to płatny zabójca, który kieruje się kodeksem honorowym. Jest cichy, spokojny, zawsze kilka kroków przed wszystkimi. Pewnego dnia skorumpowana policja zabija całą rodzinę, która mieszkała na tym samym korytarzu co Leon. Udało się przeżyć jedynie dziewczynce, która będzie szukała zemsty. I to zlecenie przekazuje Leonowi, który jednocześnie bierze Matyldę pod swoje skrzydła. „Leon zawodowiec” to dramat przez duże D.

Forrest Gump

Poznajemy historię Forresta, którego ojciec porzucił jak był małym chłopcem. Matka utrzymuje syna, biorąc pod ich dach lokatorów. Chłopiec ma bardzo niski iloraz inteligencji, ale jego mama wierzy, że ma takie same możliwości, jak każdy inny. I to jest prawda. Takie same, a może nawet większe. W całym swoim życiu Forrest spotyka wiele niesamowitych, legendarnych dzisiaj, postaci. Okazuje się, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Ten film chwyta nas za serce za każdym razem, jak tylko go oglądamy.

Bogowie 

Nie mogło tutaj zabraknąć produkcji „Bogowie”, która opowiada o Zbigniewie Relidze. Religa był niesamowitym lekarzem, ale również wielkim buntownikiem, który nie miał w życiu przeszkód, a jedynie wyzwania. To film o pierwszym polskim, udanym, przeszczepie serca. To także opowieść o człowieku niezwykłym, który o każdego pacjenta zawsze walczył tak samo. A w roli Religi – doskonały Tomasz Kot, który jest niczym kameleon. Bardzo dobrze skrojony film w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Diabeł ubiera się u Prady

To jeden z najlżejszych filmów na tej liście. Gwarantuje dobrą zabawę, lekkie zabarwienie komediowe i doskonałą grę aktorską Meryl Streep, która świetnie wcieliła się w wymagającą, dystyngowaną szefową. Młoda dziewczyna dostaje się do pracy w jednym z najbardziej prestiżowych nowojorskich magazynów, które poświęcone są modzie. Ma nadzieje, że to pomoże jej osiągnąć wielką karierę. Będzie jednak musiała przetrwać z szefową z piekła rodem. Kiedy dotrze do niej, co takiego w życiu jest naprawdę ważne?

Przerwana lekcja muzyki 

Susanna to nastolatka, która przechodzi bardzo trudny okres swojego życia. Dorastanie to nie jest bułka z masłem. Rodzice i jej terapeuta podejrzewają, że ma ona problemy natury psychicznej, dlatego umieszczają ją w zakładzie psychiatrycznym. Tam Susanna poznaje wiele podobnych do siebie dziewczyn, a także… Lisę. Lisa jest inna. Lisa pomaga jej, jak nauczyć się zaakceptować siebie. Co wyniknie z tej przyjaźni? Genialne Winona Ryder, a także Angelina Jolie. „Przerwana lekcja muzyki” to naprawdę świetny film.

Chcecie poznać więcej ciekawych filmów i seriali? Zajrzyjcie na https://spokeo.pl.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Na Rondzie przy Powstańców Śląskich powstaje miejska plaża ze sceną muzyczną!
Następny artykułWrocław: Tajemnicza barka stanęła na osiedlu Olimpia Port. O co chodzi?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.