Na wrocławski Rynek powraca Jarmark Świętojański! [SŁONECZNA PLAŻA, ATRAKCJE]

0
a

Już wkrótce wrocławski Rynek stanie się wyjątkowym miejscem do spotkania z naturą i świętojańską tradycją. A wszystko za sprawą Jarmarku Świętojańskiego, który rozpoczyna się już 19 maja i potrwa aż do 27 czerwca.

Wydarzenie tradycyjnie zagości na Rynku przy Pręgierzu oraz wzdłuż ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej. Budowa infrastruktury na płycie Rynku trwa od 12 maja.

Pamiątka z fotodomku

W pobliżu Pręgierza zostaną zaaranżowane fotodomki o tematyce nawiązującej do natury i tradycji świętojańskiej, w których goście Jarmarku będą mogli wykonywać pamiątkowe fotografie „z naturą w tle”. Fotodomki będą spełniać także inne funkcje. Goście Jarmarku będą mogli zrelaksować się w domku pod nazwą „Relaks z naturą”, poczuć leśny klimat w „Leśnym Zakątku” , a także zachęcić do wyruszenia w drogę „Rowerem po naturę”.

Plażowanie i relaks w centrum Wrocławia

Przy wrocławskim Pręgierzu ponownie zagości wyjątkowa, klimatyczna strefa relaksu dla każdego. Ciepły piasek, kolorowe leżaki, nadmorska pergola – jedyna w ścisłym centrum miasta plaża wprowadzi odwiedzających w prawdziwie wakacyjny nastrój. W „Miejskiej Strefie Wypoczynku” będzie można wypocząć w zaciszu zieleni i w stylu eko – ekspozycja zaaranżowana z wykorzystaniem komponentów pochodzących z recyklingu.

Smakowite pyszności z różnych stron świata

W drewnianych domkach pojawią się różnorodne smakołyki. Tradycyjne polskie specjały, kuchnia polska, francuska, portugalska i ukraińska, węgierski kołacz, włoskie specjały, holenderskie sery, węgierskie wędliny, tureckie chałwy i baklavy – wszystko to zagości na wrocławskim Jarmarku Świętojańskim.

Dla łasuchów nie zabraknie słodkich letnich przysmaków: gofrów, pączków i donatów, żeli, lodów, tęczowej waty cukrowej, owoców w czekoladzie i wiele innych. Odpoczywając na plaży będzie można także ugasić pragnienie, kosztując napojów orzeźwiających Tradycyjnie dla smakoszy nie zabraknie regionalnych przysmaków: podlaskich sękaczy, góralskich oscypków, miodów prosto z rodzinnej pasieki – z Dolnego Śląska i Podkarpacia, ekologicznych win i aromatycznych nalewek.

Niezwykłe unikaty w drewnianych domkach

Wrocławianie będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej i użytkowej, świec sojowych, wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu. Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście.

Zakupy na Jarmarku – w realu i online

We współpracy z platformą pojawi.pl (polski jarmark wirtualny) przygotowana została interaktywna mapa Jarmarku Świętojańskiego z uwzględnieniem numeracji domków, ich lokalizacją i opisem asortymentu, który będzie dostępny w danym domku. Interaktywny plan na pojawi.pl ma na celu promocję Wystawców, a także Jarmarku jako miejsca zakupów wyjątkowych. Jest to również narządzie, które z pewnością ułatwi odwiedzającym poruszanie się po obszarze Jarmarku i dokonywanie zakupów. Zakupy będzie można robić nie tylko w drewnianych domkach na Jarmarku, codziennie od 10:00 do 21:00, ale również online 24/h na pojawi.pl

Po zakończeniu Jarmarku z łatwością będzie można odnaleźć domek, wystawcę lub produkt. Aktualnie jest to jedyna taka forma prezentacji wydarzeń plenerowych w Polsce, dająca jednocześnie możliwość sprzedaży i zakupów online.

Szukamy natury na wrocławskim Rynku

Jarmark Świętojański to nie tylko słoneczna plaża, aranżacje ogrodowe i szał zakupów. Na Wrocławian i gości odwiedzających wrocławski Rynek czekają również inne niespodzianki. Nie zabraknie wydarzeń, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku skupimy się na poszukiwaniu natury i czerpaniu z niej tego, co najlepsze.

Już od soboty 3 czerwca, będziemy podziwiać Wystawę Florystyczną pod nazwą „Kwiaty w mieście”. Autorskie prace zaprezentują Mistrzowie Florystyki: Agnieszka Mitko – Kominek i Marek Kucharski oraz zaprzyjaźnieni floryści.

11 czerwca – w niedzielę, na Rynku odbędą się warsztaty florystyczne dla dzieci pod nadzorem mistrza florystyki-Agnieszki Mitko – Kominek, a następnie odbędzie się pokaz i konkurs na najładniejszy wianek.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDni Przyrodników we Wrocławiu w parku przy Pałacu Pawłowice
Następny artykułNoc Muzeów w Sky Tower – zobacz panoramę Wrocławia z 49. piętra zupełnie za darmo!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.