Na Walentynki zabierz ją/go do kina – rozdajemy bilety [KONKURS]

0
fot. materiały prasowe

Kino Nowe Horyzonty zaprasza 14 lutego na specjalny zestaw walentynkowych filmów, ukazujących wiele wymiarów miłości. W programie między innymi przedpremierowe pokazy: Lady Bird Grety Gerwig, Profesora Marstona Angeli Robinson, Nici widmo Paula Thomasa Andersona, 120 uderzeń serca Robina Campillo. 

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Lady Bird, reż. Greta Gerwig – godz. 18.30 

Słodko – gorzka opowieść o dorastaniu zbuntowanej dziewczyny, która poznaje smak niezależności. Film to debiut reżyserski Grety Gerwig, jednej z najpopularniejszych aktorek kina niezależnego. Produkcja zbiera dobre recenzje na całym świecie, a na koncie ma już na Złote Globy – za najlepszą komedię lub musical i dla aktorki pierwszoplanowej – Saoirse Ronan, która może spodziewać się Oscara. Film został nominowany także między innymi w kategoriach: scenariusz oryginalny, aktorka drugoplanowa, reżyseria.

Zalecany dla wszystkich, a w szczególności: niezależnych singielek i singli, początkujących par, osób w długoletnich związkach – poszukujących nostalgicznych wspomnień, a także stęsknionych za licealną miłością

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Profesor Marston and the Wonder Women, reż. Angela Robinson – godz. 20.00 

Profesor Marston to historia powstania postaci i poświęconego jej cyklu komiksów, które mocno namieszały w konserwatywnej części amerykańskiego społeczeństwa. Jednakże film Angeli Robinson to przede wszystkim poruszająca opowieść o wzajemnej miłości trojga osób – profesora Marstona (Luke Evans), jego żony Elizabeth (Rebecca Hall) i ich wspólnej kochanki Olive (Bella Heathcote). Marston utrzymywał swoje życie miłośne w tajemnicy, ale ironia losu sprawiła, iż był także wynalazcą wykrywacza kłamstw.

Zalecany dla wszystkich, a w szczególności: walczących z gorsetem społecznych norm, eksperymentujących w związkach, poszukujących nowych doznań. 

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Nić widmo, reż. Paul Thomas Anderson, godz. 20.30 

W najnowszym filmie Paula Thomasa Andersona przenosimy się do Londynu lat 50. i poznajemy jak działał The House of Woodcock (ekskluzywny dom domy, z którego usług korzystali najwięksi tego świata). W życiu głównego bohatera Reynoldsa Woodcocka (Daniel Day-Lewis) pojawiło się wiele kobiet, jednak dopiero spotkanie z Almą (Vicky Krieps) sprawiło, iż wszystko obróciło się o 180 stopni. Film ma szansę na zdobycie 6 Oscarów – między innymi dla najlepszego filmu, reżysera i aktora pierwszoplanowego.

Zalecany dla wszystkich, a w szczególności: poszukujących piękna w miłości oraz estetycznych smakoszek i smakoszy.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

120 uderzeń serca, reż. Robin Campillo – godz. 20.45 

120 uderzeń serca to obraz walk o prawa i interesy osób zarażonych wirusem HIV, jaką na początku lat 90. rozpoczął paryski oddział organizacji Act Up. W filmie oglądamy zmagania aktywistów, którzy toczą nierówne zmagania ze zmową w rządzie oraz koncernach farmaceutycznych. Poznajemy również obalającą stereotypy historię miłości „teoretycznie niemożliwej”, czyli związek zdrowego Nathana i zarażonego wirusem HIV Seana. Produkcja zdobyła Grand Prix na zeszłorocznym Festiwalu w Cannes.

Zalecany dla wszystkich, a w szczególności: poszukujących pokrzepiającej siły wspólnoty i walczących o równość

Bilety do kupienia w kasie Kina Nowe Horyzonty

Mat. prasowe Kino Nowe Horyzonty

KONKURS!

Mamy do rozdania podwójne bilety na filmy: 120 uderzeń serca, Profesor Marston i Nić widmo (w sumie 6 biletów).

Oddamy je w ręce 3 osób, które w komentarzu poniżej napiszą: kogo zabiorą na romantyczny wieczór i dlaczego chciałyby to zrobić 🙂 Wybierzcie też 1 z 3 filmów, na który chcielibyście pójść.

3 najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy. Macie czas do 11.02.2018r. do godz. 23:59. wyniki ogłosimy kolejnego dnia.

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDlaczego warto zostać trenerem personalnym we Wrocławiu? 5 powodów.
Następny artykuł54. Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Rusza konkurs na indywidualność Jazzową!
Odkryj Wrocław na nowo