Na Przedmieściu Oławskim znów otworzy się jednodniowy Sąsiedzki Second Hand! [SPRAWDŹ]

0
a

To kolejna edycja Second Handu Sąsiedzkiego – wydarzenia, które odbędzie się na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Tym razem będzie okazja do pozbycia się ubrań jesienno-zimowych, by zrobić w szafie miejsce na nowe. Zostały ostatnie wolne stoiska.

W niedzielę 21 listopada jeden z wrocławskich CAL-i (Centrum Aktywności Lokalnej) PrzedPokój H13, przy ul. Hercena 13, zamieni się po raz kolejny w Sąsiedzki Second Hand.

,,Zajrzyjcie do swoich szaf, szuflad, garaży. Wyciągnijcie z nich ubrania, którym chcecie nadać drugie życie!” – mówią organizatorzy akcji.

W szczególności poszukajcie:
– swetrów
– spodni
– ciepłych ubrań sportowych np. w góry/na narty
– płaszczy, kurtek
– dodatków i akcesoriów jesienno-zimowych
– i innych strojów, które mogą przydać się w chłodniejsze dni i wieczory.

Rzeczy będzie można sprzedać za symboliczną kwotę (5, 10, 20… max. 50zł) lub wymienić na inny ciuch.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania własnych stoisk z rzeczami w temacie wydarzenia oraz korzystania z nich. Do sąsiedzkiego second handu oczywiście mogą również zajrzeć osoby, które chcą kupić rzeczy z drugiej ręki, nie koniecznie wystawiając swoje stoisko.

Liczba stoisk na Second Hand jest ograniczona, a udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy mailowe: h13@turazem.pl

Nadaj ubraniom drugie życie!

Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnego kącika krawieckiego i nadać drugie życie ubraniom, których już nie nosisz. Wystarczą drobne krawieckie poprawki, żeby starą rzecz odmienić w modny ciuch. Jak?

,,Każdy z nas ma takie rzeczy w szafie, niby szkoda wyrzucić, a jednak ich nie nosimy. Przynieś je do nas. Wspólnie zastanowimy się co zmienić, ozdobić, zwęzić, odpruć, naszyć. Zapraszamy na kreatywną zabawę, z praktycznymi i ekologicznymi korzyściami.” – zapowiadają pomysłodawcy warsztatów z pracowni Papavero.
W tajniki szycia wprowadzi Was Monika Kamma z Papaverowej pracowni. www.Papavero.pl to portal z szablonami do szycia, wypełniony też po brzegi wiedzą o konstrukcji i modelowaniu. Tworzony przez ludzi z pasją do tworzenia i do dzielenia się tym wszystkim z innymi ludźmi. Od niedawna, Papavero jest otwarte na ludzi, również stacjonarnie. Pracownia mieści się w klimatycznym budynku Not-u. To tam zarażają swoją miłością do szycia, fachową wiedzą, techniką oraz pokazują, że konstrukcja jest łatwa i fascynująca.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuniorzy Panthers Wrocław zagrają o brąz. W najbliższą sobotę liczą na wsparcie kibiców
Następny artykułPrapremiera filmu (Nie)zwykły Manhattan w Pasażu Grunwaldzkim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.