Dzieci chore na raka są w najwyższej grupie ryzyka śmierci w przypadku zarażenia koronawirusem. Lekarze onkolodzy, którzy je leczą, muszą mieć ABSOLUTNĄ pewność, że są zdrowi. W przeciwnym razie stanowią śmiertelne zagrożenie dla małych pacjentów. Proszą o pomoc w zakupie testów.


Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” organizuje pilną zbiórkę na przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa u wszystkich pracowników Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Badaniami musi być objęta każda osoba, mająca kontakt z dziećmi: lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy.

Pomimo pandemii, klinika musi działać nadal. Na oddziałach w szpitalu na stałe przebywa 70 małych pacjentów, prowadzone są terapie i zabiegi ratujące życie oraz kontrole, których nie można przesunąć na późniejsze terminy. 

W obecnych warunkach na obecność koronawirusa testuje się tylko osoby z objawami COVID-19. W klinice onkologicznej NIE MOŻEMY CZEKAĆ na objawy. Wtedy będzie już za późno, musimy wiedzieć natychmiast! – apeluje prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki . – Pomóżcie nam przetestować personel i zapewnić bezpieczeństwo leczenia naszych dzieci!

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, których odporność podczas walki z rakiem jest ekstremalnie obniżona, to absolutny priorytet – tłumaczy Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Nie możemy ryzykować, że ktokolwiek na terenie szpitala jest chory, albo jest nosicielem koronawirusa. To śmiertelnie niebezpieczne.

Dlatego Fundacja prosi o pomoc w zebraniu środków na płatne testy na obecność SARS-CoV-2 u całego personelu kliniki Przylądek Nadziei. W tym największym w Polsce ośrodku przeszczepu szpiku u dzieci chorych na białaczkę i jednym z największych w kraju szpitali dla dzieci chorych na raka pracuje 250 osób.

Żeby zbadać wszystkie osoby, mające kontakt z dziećmi, potrzeba 98 tysięcy złotych. Certyfikowane testy zadeklarowała się przeprowadzić firma Medigen, która na co dzień pomaga w poszukiwaniach dawców szpiku dla małych pacjentów.

Aby pomóc w zorganizowaniu testów, które zapewnią bezpieczeństwo chorym na raka dzieciom, można przekazać darowizny na konto:

Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
Bank Millenium 97 1160 2202 0000 0000 9394 2103
tytułem: WIRUS

Wpłat dokonać można również przez Facebook:
www.facebook.com/donate/1060408157677113/

oraz przez systemy płatności internetowych na stronie:
www.naratunek.org/wplacam/?target=WIRUS

– Żeby ratować życie dzieciom, lekarze muszą mieć pewność, że sami są zdrowi. Prosimy o pomoc w uchronieniu dzieci przed ryzykiem zakażenia, a personel medyczny przed przymusową kwarantanną – prosi Przemek Pohrybieniuk. – Naszych lekarzy nie da się zastąpić, a zabiegów i leczenia ratującego dzieci chorych na raka nie można przełożyć na inny termin. Dzieci walczące z rakiem nie mogą czekać na zakończenie pandemii. Nowotwory nie znają się na kalendarzu.

 

W przypadku zebrania większej kwoty, nadwyżka zostanie wykorzystana na zakup niezbędnych środków zabezpieczenia osobistego dla personelu: masek, przyłbic, fartuchów, i sterylnych rękawic, których w klinice również brakuje.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDomożercy, czyli Wrocławski Festiwal Jedzenia w domu
Następny artykułZakupy z dowozem Wrocław – powstała mapa lokalnych sklepów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.